Doporučené černobílé tiskárny a multifunkce – leden 2017

V průběhu roku 2016 chrlili výrobci jeden nový model tiskárny za druhým. Bohužel, pro mnoho nových tiskáren zatím nejsou k dispozici alternativní tonery vůbec, nebo nejsou dostatečně kvalitní. V tomto článku Vám poradíme, které tiskárny z aktuální nabídky výrobců doporučujeme.

Tiskárny pro použití s hotovými alternativními tonery

Protože některé tiskárny fungují s neoriginálními tonery výrazně lépe než jiné, je výběr správné tiskárny velmi důležitý. Pokud chcete používat hotové alternativní tonery, doporučujeme zakoupit tyto tiskárny:

 

Tiskárny Canon s tonerem CRG-719H

Pokud tiskárnu či multifunkční zařízení používáte denně, doporučujeme zakoupit některou z nových tiskáren značky Canon. Tyto tiskárny používají starší typ tonerů CRG-719H. Naše kompatibilní tonery pro tyto tiskárny fungují spolehlivě a umožňují tak ekonomický a bezproblémový tisk. Tonery CRG-719H používají tyto tiskárny:

 

Tiskárny HP s tonerem CF279A

Dobrá volba v případě, že tisknete pouze příležitostně. Tiskárny s těmito tonery jsou sice také horkými novinkami společnosti HP, nicméně používají starší technologii a také tonery jsou velmi podobné starším modelům. Alternativní tonery jsou již dostupné za rozumnou cenu, jejich spolehlivost je také vysoká, zakoupení těchto tiskáren pro použití s alternativním spotřebním materiálem rozhodně doporučujeme. Nevýhodou je nízká kapacita těchto tonerů, která je pouze 1000 stran.

 

 

Tiskárny pro snadné plnění nebo pro použití s hotovými alternativními tonery

Tiskárny OKI s tonery až na 12 000 stran

Tyto tiskárny perfektně fungují s našimi renovovanými tonery a také je lze velmi snadno doplňovat. Dejte si však pozor na používaní tonerů jiných prodejců. Nekvalitní tonery mohou poškodit zobrazovací válec.

Každá z níže uvedených tiskáren podporuje automatický oboustranný tisk a lze ji připojit síťově. Jsou kvalitní konstrukce.

Tiskárny Brother s tonerem TN-2320

Snadno a velmi levně si lze naplnit tonery TN-2320 a TN-2310, které používají tiskárny a multifunkce:

 

Dobrou zprávou je, že tyto tonery nepoužívají čipy, lze je plnit opakovaně a naplnit je možné také startovací toner dodaný spolu s tiskárnou (nutné použít reseter). Pro plnění není nutné cokoliv vrtat ani pájet.

Tiskárny Samsung s tonerem MLT-D116L

Snadné plnění po vytvoření plnícího otvoru nabízí také tonery MLT-D116L a MLT-D116S. Tyto tonery jsou stejné, liší se pouze v čipu. Stejně spolehlivě fungují s našimi kompatibilními tonery MLT-D116L. Používají je tiskárny a multifunkce

 

Všechny modely, které doporučujeme, jsou již na trhu delší dobu a budou brzo nahrazeny novými. Doporučujeme proto nákup tiskáren neodkládat.

 

Těmto tiskárnám se zatím vyhněte

Aktuálně výrazně nedoporučujeme zakoupit tiskárny, které používají tonery HP CF217A. Tyto tonery totiž obsahují velmi drahé čipy, které plnění výrazně prodraží. Tonery CF217A používají tyto tiskárny a multifunkční zařízení.