Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Jak propojit dva počítače s jedním USB zařízením.

Vlastníte tiskárnu s USB připojením a nevíte jak ji propojit nezávisle se dvěma počítači najednou? Nechcete investovat do zakoupení tiskárny se síťovým připojením? Právě pro Vás je určen manuální USB switch od výrobce počítačového příslušenství GEMBIRD.

Manuální USB switch je malé zařízení, které slouží jako USB „rozdvojka“. Obsahuje 2 USB porty (port A a port B) pro propojení s počítači a 1 USB port pro propojení s libovolným USB periferním zařízením. Propojit tak můžete nejenom tiskárnu, ale také skener, či jiné příslušenství.

 

Jak manuální USB switch funguje?

Při současném zapojení dvou počítačů pomocí switch-e k jedné tiskárně si stisknutím tlačítka zvolíte, který počítač bude tiskárnu používat. Pokud budete chtít používat tiskárnu z druhého připojeného počítače, stisknete druhé tlačítko. Na rozdíl od klasického síťového připojení není možné používat tiskárnu současně z obou počítačů. I tak toto šikovné zařízení ulehčí práci všem, které nebaví neustále propojování kabelu z jednoho počítače do druhého.

K propojení zařízení budete potřebovat kromě USB switch-e také 3 USB kabely (s koncovkami A-B, které se používají pro propojení počítače s tiskárnou). Switch nevyžaduje žádný externí napájecí zdroj.

 

Manuální USB switch GEMBIRD je k dispozici v našem obchodě.

K dispozici jsou také USB kabely, které budete také potřebovat.