Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Jak vybrat toner pro tiskárny Epson M1400 a Epson MX14

Pokud jste vlastníkem tiskárny Epson AcuLaser M1400 nebo multifunkčního zařízení Epson MX14 a plánujete nákup spotřebního materiálu, jste na správném místě.

V tomto článku Vám ukážeme, že v kvalitě tonerů prodávaných na českém trhu je obrovský rozdíl. Poradíme Vám, jak vybrat toner, který bude kvalitně tisknout, nepoškodí Vaši tiskárnu a se kterým ušetříte přes 2000 korun.

 

Mnoho nekvality na českém trhu

Bohužel, téměř všechny české internetové obchody, které nabízejí tonery, razí v poslední době cestu nízkých cen. Aby tyto ceny bylo možné udržet, nabízejí tito prodejci čínské (tzv. kompatibilní) tonery, které jsou sice levné, ale často nekvalitní. Tito prodejci Vás budou přesvědčovat, že kompatibilní toner je lepší, protože je nový a není repasovaný. Tento argument je však naprosto nerelevantní a tyto tonery však v těchto tiskárnách nefungují dobře.

 

Co se může v případě použití nekvalitního toneru stát?

Tiskárny Epson AcuLaser M1400 a Epson AcuLaser MX14 používají nejnovější technologie, které ke správnému fungování potřebují kvalitní tonery. Pokud se v nich použijí tonery čínské výroby s nekvalitním tonerovým práškem, dojde ke znatelnému zhoršení kvality tisku, a především ke snížení životnosti tiskárny. Nekvalitní tonerový prášek totiž poškozuje zobrazovací jednotku, která je srdcem celé tiskárny. Typickými znaky použití nekvalitního toneru pak jsou:

  • Výrazné rozmazávání toneru i při tisku na obyčejný papír
  • Zdvojení tištěného obsahu (opakování textu)
  • Bledý tisk
  • Kratší životnost – chybové hlášení po vytištění několika stovek stran

 

 

Takto může vypadat tisk s nekvalitními kompatibilními tonery z Číny
Takto vypadá tisk s kvalitními tonery TONERSYP
Nekvalitní tisk s čínskými kompatibilními tonery Kvalitní tisk s PREMIUM tonery TONERSYP

 

 

Jak vybrat správný toner?

V tiskárnách Epson AcuLaser M1400 a Epson AcuLaser MX14 doporučujeme používat pouze tonery od kvalitních českých výrobců, kteří při výrobě používají špičkový tonerový prášek. S těmi se vyhnete všem výše uvedeným problémům. Tisk s těmito náplněmi nebude tedy pouze úsporný, ale také kvalitní.

Kvalitní renovované tonery od českých výrobců jsou navíc zdravotně nezávadné, protože materiál, který je při výrobě použitý, prošel přísnými certifikačními testy.

Příkladem kvalitních renovovaných tonerů jsou i tonery značky TONERSYP. Tyto jejich náplně lze použít jako náhradu za tonery s označením S050651 a S050650.