Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Originální vs. renovované – srovnávací test tonerů v tiskárnách OKI

V rámci našich testů pravidelně provádíme testování kvality našich alternativních tonerů. Ukážeme Vám, jak fungují renovované tonery TONERSYP v níže uvedených tiskárnách OKI, jaký materiál je použitý při jejich výrobě a proč je důležité každý toner důkladně otestovat.

Barevné tiskárny OKI C301dn, OKI C321dn, OKI MC332dn, OKI MC342dn a MC342dnw jsou díky příznivému poměru cena /výkon s oblibou používané zejména v menších a středních firmách.

Velkou výhodou je automatický oboustranný tisk a síťové připojení. Naopak nevýhoda spočívá zejména ve vysokých nákladech na tisk při použití originálních tonerů. Řešením je použití alternativních tonerů. Těch je však na českém trhu mnoho a kvalita bývá různá.

 

Tonerový prášek – základ kvalitního tisku

Při výrobě renovovaných tonerů TONERSYP používáme značkový tonerový prach od předního světového výrobce. Podání barev při tisku s těmito tonery je díky tomu perfektní a nestane se Vám, že místo šedé barvy vytiskne tiskárna růžovou, jako tomu občas bývá v případě čínských alternativ. Kvalitní tonerový prach se také dobře zapéká a tonery pak můžete bez problémů používat i pro tisk na štítky či hrubý papír.

 

Kvalitní čip – tisk bez nepříjemných překvapení

Další důležitou součástí toneru je čip. Ten obsahuje veškeré informace o toneru a je důležitý pro komunikaci mezi tiskárnou a tonerovou kazetou. V případě alternativních tonerů často dochází k situacím, kdy po vložení do tiskárny tiskárna odmítá tisknout a hlásí různá chybová hlášení často v tu nejméně vhodnou dobu. Abychom těmto nepříjemným situacím předešli je důležité tonery testovat. Většina výrobců a prodejců však tyto tonery vůbec netestuje v domnění, že takové testy jsou zbytečné. Renovované tonery TONERSYP testujeme na vlastních tiskárnách a k Vám se dostanou pouze ty, které tiskárna bez problémů rozpozná stejně jako originální toner.

 

Testování kvality – často opomíjený proces

Testování tonerových kazet pro tiskárny OKI C301dn, OKI C321dn, OKI MC332dn, OKI MC342dn a MC342dnw odhalí i jiné vady, které nemusí mít vliv na kvalitu tisku, ale mohou být pro Vás jako uživatele nepříjemné. Příkladem takové závady je chrastění nebo drkotání v tonerové kazetě, které je pak nepříjemným rušivým elementem na pracovišti.

 

Srovnání kvality tisku

Abychom si byli kvalitou tonerů TONERSYP jisti, podrobili jsme je srovnávacímu testu s originálními tonery. Nejprve jsme vytiskli propagační leták s tonery originálními a následně s renovovanými tonery TONERSYP. Jak sami můžete vidět na fotografii níže, tisk s renovovanými tonery TONERSYP je stejně kvalitní jako s originálními tonery. Co do sytosti barev mají dokonce mírně navrch tonery renovované. Nákupem renovovaných tonerů TONERSYP přitom ušetříte více než polovinu nákladů.

Srovnání kvality tisku originálních a renovovaných tonerů v tiskárně OKI C301dn

 

Srovnání kvality tisku originálních a renovovaných tonerů v tiskárně OKI C301dn. Výtisk s použitím renovovaných tonerů je vlevo, výtisk z originálních tonerů vpravo.