Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Na co si dát pozor při nákupu tonerů pro tiskárny Epson AcuLaser C1700 C1750 a CX17

Pokud vlastníte tiskárnu Epson AcuLaser C1700 nebo multifunkční zařízení Epson AcuLaser CX17 a sháníte tonery, určitě narazíte na desítky až stovky prodejců nabízejících tonery pro tyto tiskárny. Jejich ceny se pohybují od několika stovek až po více než tisíc korun za kus. Mohlo by se zdát, že všechny tonery od různých prodejců jsou stejné, opak je však pravdou. Zatímco s některými tonery skutečně ušetříte, jiné mohou tiskárnu i poškodit. Jak ale poznat toner, který bude fungovat?

„Nový“ neznamená kvalitní

Při porovnávání cen jistě narazíte na tonery s podezřele nízkou cenou.  Tyto náplně označené jako „kompatibilní“ nebo „nové“ pocházejí z Číny a při jejich výrobě je největší důraz kladen na nízkou cenu. Výrobci tak používají velmi levný materiál, což může mít dopad nejen na kvalitu tisku, ale i na životnost tiskárny. Právě slovo „nový“ používají prodejci jako důkaz toho, že jejich tonery jsou kvalitnějšími. Nemusí tomu tak ale být.

Největším problémem je použití nekvalitního tonerového prášku, na který jsou tyto tiskárny obzvlášť citlivé. Nízká kvalita se projeví zejména při tisku na hrubší papír nebo štítky tak, že se toner rozmazává, nebo se vytištěný text a grafika v dokumentu opakují. Používání nekvalitního tonerového prášku navíc vede ke snížení životnosti tiskáren, protože nespolupracuje správně s dalšími díly v xerografické jednotce, hlavní funkční součástce tiskárny.

 

Recenze nejsou směrodatné

Ani recenze produktů na internetových portálech bohužel nevypovídají o kvalitě tonerů. Většinu hodnocení totiž majitelé tiskáren udělí po velmi krátké době užívání. Kvalita toneru se v případě tiskáren Epson AcuLaser C1700, Epson AcuLaser C1750, a Epson AcuLaser CX17 díky specifickému systému fungování projeví až po vytištění několika stovek stran. Do té doby tiskárna tiskne se zbytkem originálního tonerového prachu, který zbyl v xerografické jednotce.

 

Renovované tonery TONERSYP – skutečná úspora a kvalitní tisk

Při výrobě renovovaných tonerů TONERSYP klademe důraz na použití kvalitního certifikovaného tonerového prášku, který dlouhodobě testujeme na vlastních tiskárnách. Tento prášek je určen speciálně pro tyto modely tiskáren a je tak k zařízením šetrnější. Každý toner je navíc osazen kvalitním čipem.

Navíc tonery značky TONERSYP pro tiskárny Epson AcuLaser C1700, Epson AcuLaser C1750, a Epson AcuLaser CX17 jsou vyrobeny z prázdných originálních tonerových kazet. Nákupem těchto tonerů tak přispíváte k jejich znovuvyužití a šetříte životní prostředí.

Zde je seznam modelů, kterých se tento článek týká:

 

Jakékoliv dotazy ohledně výběru náplní rádi zodpovíme na emailu podpora@tonersyp.cz.