Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Xerox 6020, 6022, 6025 a 6027. Tonery vybírejte obezřetně.

Nové modely barevných tiskáren od společnosti Xerox navazují na své předchůdce nejen svými vlastnostmi ale i problémy, které jsou spojené s používáním některých neoriginálních tonerů. V tomto článku Vám poradíme, jak problémům předejít a tisknout úsporně i s těmito, jinak ne příliš úspornými tiskárnami.

Společnost Xerox před několika měsíci představila nové tiskárny a multifunkční zařízení, nahrazující starší modely Xerox Phaser 6000, Xerox Phaser 6010 a Xerox WorkCentre 6015. Jedná se o modely:

Nové modely využívají stejnou tiskovou technologii jako jejich předchůdci. O specifikách této technologie v souvislosti s používáním alternativních tonerů jsme psali v článku Pozor na loterii při nákupu tonerů pro tiskárny Xerox 6000, 6010 a 6015.

Pokud jste majitelem některé z tiskáren z nové řady a zvažujete nákup alternativních tonerů, buďte obezřetní. Internetové obchody včetně těch největších rychle naplnily své sklady nově vyrobenými kompatibilními tonery od čínských výrobců.  Ty však trpí stejnými neduhy jako tonery pro starší řadu, proto se jim určitě vyhněte. Pojďme si shrnout, které to jsou.

 

Problémy související s méně kvalitním práškem

Chemicky vyrobený tonerový prášek Xerox EA, který tytot iskárny používají má unikátní složení zajišťující vysokou kvalitu tisku a především bezproblémové fungování tiskárny. Čínští výrobci neoriginálních tonerů tento tonerový prášek samozřejmě k dispozici nemají,  a zároveň se snaží srazit cenu svých tonerů na minimum. Používají tak starší typy tonerového prášku, který mnohdy nepracuje správně s dalšími komponenty těchto tiskových strojů, což vede k předčasnému opotřebení zařízení. Používáním těchto tonerů se znatelně snižuje kvalita tisku a životnost tiskárny. Běžným problémem bývá bledý tisk, nežádoucí opakování textu či grafiky a nekvalitní zapékání toneru, který se následně rozmazává.

Kvůli specifickému systému fungování tiskáren Xerox se navíc výměna nekvalitního alternativního toneru za originální neprojeví okamžitým zlepšením kvality tisku, často je nutné vytisknout několik desítek (někdy i stovek) stran, než se kvalita tisku dostane do normálu.

 

Problémy související s čipy

Čipy pro tonerové kazety nové řady se opět liší v závislosti od regionu. Hrozí tak, že se na náš trh dostanou tonery, které jsou určeny pro západní Evropu a u nás nebudou fungovat. Dalším problémem může být nízká kvalita čipů, které pak tiskárna vůbec nemusí přijmou, nebo přestanou fungovat předčasně.

Společnost Xerox se také vydala cestou regionalizace a pro různé regiony světa používá různá označení spotřebního materiálu. Česká republika Slovensko patří dle tohoto rozdělení regionu východní Evropy, proto je vždy nutné používat pouze tonery určené pro tento region. Vzhledem k nízké prodejní ceně ale nemohou dovozci a prodejci kompatibilních tonerů každý čip zkontrolovat, proto se do Vašich rukou občas dostane čip pro jiný region, který ve vašem zařízení nebude fungovat.

Pokud bude první toner, který budete v tiskárně měnit určen pro jiný region (kromě startovacích, které byly dodány spolu s tiskárnou), tiskárna se přenastaví a správně regionalizované tonery již nebudou ve Vaši tiskárně fungovat. Pokud se tento problém vyskytne, kontaktujte nás prosím a zajistíme pro Vás tonery s čipy pro jiné regiony.

Chci ušetřit, ale nechci riskovat. Jaký toner zvolit?

Vzhledem k větší náchylnosti tiskáren Xerox Phaser 6020, Xerox Phaser 6022 a Xerox WorkCentre 6025 a WorkCentre 6027 k problémům je nejbezpečnější používat originální tonery. Náklady na tisk se pak ale šplhají do závratných výšek, a proto jsme pro Vás připravili několik spolehlivých alternativ, které opravdu fungují. Kromě renovovaných tonerů je jí také plnící „Refill sada“.

 

Renovované tonery, které fungují

Při vývoji našich alternativních tonerů jsme na vlastních tiskárnách vyzkoušeli několik druhů tonerového prachu a vybrali ten, který vykazoval nejlepší výsledky. Jedná se o certifikovaný tonerový prášek od výrobce z USA. Rukama nám prošlo i několik typů čipů od různých výrobců a ty, které jsme pro naše výrobky vybrali, zatím dosahují 100% spolehlivosti. Naše alternativní tonery jsou renovované – tedy vyrobené z prázdných originálních tonerových kazet. Díky našim vysokým nárokům na kvalitu jsme schopni poskytnout na tyto tonery doživotní záruku, a to jak pro koncové zákazníky, tak pro firmy.

 

Refill sady TONERSYP

Další alternativou, kterou nabízíme, jsou refill sady. Jedná se o plnící sady, jejichž pomocí si tonery doplníte sami a ušetříte tak ještě více. Plnící sady obsahují stejný tonerový prášek jako naše renovované tonery. Součástí každé sady jsou také čipy, podrobný návod a příslušenství usnadňující plnění.

 

 

V případě technických dotazů pište na podpora@tonersyp.cz.

Tiskárna Xerox Phaser 6020

Tiskárna Xerox Phaser 6020

 
Tiskárna Xerox Phaser 6022

Tiskárna Xerox Phaser 6022

 
Tiskárna Xerox WorkCentre 6025

Tiskárna Xerox WorkCentre 6025

 
Tiskárna Xerox WorkCentre 6027

Tiskárna Xerox WorkCentre 6027