Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Xerox Phaser 3010, 3040 a WorkCentre 3045 - tiskárny citlivé na kvalitu tonerů

Malé kancelářské tiskárny Xerox Phaser 3010 Xerox Phaser 3040 a multifunkční zařízení Xerox WorkCentre 3045 jsou díky nízké pořizovací ceně velmi populární zejména v domácnostech a menších kancelářích. Jediným vyměnitelným spotřebním materiálem je u těchto modelů malá tonerová kazeta ve tvaru malého „puku“. Při nákupu alternativních tonerů je ale nutné být obezřetný a v zájmu zachování životnosti tiskárny a kvalitního tisku používat pouze ty kvalitní.

 

Šetřete obezřetně

Společnost Xerox totiž při výrobě těchto kompaktních strojů použila moderní technologie včetně nejnovější formulace tonerového prášku ve svých originálních tonerech. Protože jsou však originální tonery velmi drahé, mnoho uživatelů hledá cesty jak ušetřit a volí pořízení zdánlivě levných alternativních tonerů.

Většina českých eshopů však pro tyto tiskárny nabízí tzv. kompatibilní tonery vyrobené v Číně. Protože mnoho z těchto internetových prodejců své produkty netestuje, netuší, že tyto čínské tonery obsahují nekvalitní tonerový prášek, který správně nespolupracuje s ostatními komponenty tiskárny. To vede kromě nekvalitního tisku také k postupné degradaci až ke zničení xerografické jednotky a výraznému snížení životnosti tiskárny.

Typickými příznaky nekvalitních tonerů jsou:

  • Výrazné rozmazávání toneru i při tisku na obyčejný papír
  • Zdvojení tištěného obsahu (opakování textu)
  • Bledý tisk
  • Kratší životnost – chybové hlášení po vytištění několika stovek stran

 

Takto může vypadat tisk s nekvalitními kompatibilními tonery z Číny
Takto vypadá tisk s kvalitními tonery TONERSYP
Nekvalitní tisk s čínskými kompatibilními tonery Kvalitní tisk s PREMIUM tonery TONERSYP

 

 

Kvalitní alternativa = skutečná úspora

Renovované tonery TONERSYP pro tiskárny Xerox Phaser 3010, 3040 a WorkCentre 3045 je použitý špičkový tonerový prášek od výrobce z USA, který je speciálně navržen pro použití v těchto tiskárnách. V porovnání s většinou alternativních tonerů na českém trhu dosáhnete s použitím těchto tonerů lepší kvality tisku, lepší zapékání toneru (méně rozmazávání) a vyšší hustotu tisku (tmavší tištěný obsah). Kvalitní čip zároveň zajistí, že toner vydrží udávaný počet stran a nepřestane fungovat předčasně.

 

Zdravotní nezávadnost

Materiál použitý při výrobě renovovaných tonerů TONERSYP pochází z certifikovaného zdroje a je tak zaručena jejich zdravotní nezávadnost, což rozhodně nelze říci o všech čínských kompatibilních tonerech. Při výběru tonerů mějte také na mysli zdraví uživatelů tiskárny.