Bledý tisk v černobílých tiskárnách OKI B401, B411, B431, MB441, MB451, MB471, MB491

Jste vlastníkem černobílé laserové tiskárny OKI a trápí Vás bledý tisk? Tento problém se vyskytuje v případě níže uvedených tiskáren velmi často. Co tento problém způsobuje a jak jej lze řešit?

Problém s bledým tiskem je způsoben nekvalitními neoriginálními tonery. Ty při smíchání s originálním nebo jiným tonerem poškodí zobrazovací jednotku. Na začátku se toto poškození projevuje tenkými bílými svislými pruhy a při tisku textu se v podstatě nevyskytuje. Později jsou ale pruhy mnohem širší a postupně dojde k zesvětlení celého výtisku. Tisk s poškozeným válcem je znázorněn na obrázku níže:

 

 

 

Uvedený problém se týká těchto tiskáren:

 

Řešení problému

Mnoho uživatelů si mylně myslí že jim dochází toner a proto koupí nový, často originální. Protože je poškozen zobrazovací válec, výměna toneru však tento problém nevyřeší a je nutné vyměnit, nebo opravit zobrazovací válec.

  • Výměna zobrazovacího válce za originální: Poškozený válec lze vyměnit za originnální zobrazovací válec pro tiskárny OKI. Jedná se o nejjednodušší, ale také nejdražší řešení. Existují však také levnější řešení, které většina prodejců vůbec nenabízí.
  • Výměna zobrazovacího válce za renovovaný: Poškozený válec lze vyměnit za renovovaný zobrazovací válec pro tiskárny OKI. Řešení je stejně jednoduché jako výměna válce za originální, ale mnohem levnější.
  • Oprava zobrazovacího válce: Poškozený zobrazovací válec Vám můžeme opravit. Jedná se o nejlevnější řešení, výsledek tisku je po opravě stejný jako při výměně válce za originální. Cena opravy je 500 Kč bez DPH v případě, že si k opravě zároveň objednáte i renovovaný toner z naši nabídky. Pokud si renovovaný toner neobjednáte, bude cena opravy 700 Kč bez DPH. Při opravě je totiž nutné opravený válec otestovat s novým tonerem. Velká část náplně pak v zobrazovacím válci zůstane. Pokud máte o opravu zobrazovacího válce zájem, stačí válec zaslat spolu s nainstalovaným tonerem (který zabrání ve vysypání tonerového prášku z jednotky) na naši adresu.

 

Pokud nechcete aby se po výměně nebo opravě zobrazovacího válce problém vyskytl znovu, je nutné používat tonerové kazety s kvalitním tonerovým práškem, který zobrazovací válec nepoškodí. Nemusíte se přitom obávat, že by se Váš tisk prodražil. Kvalitní tonerové kazety TONERSYP jsou k dispozici za skvělé ceny.