Existují tonery, které čipy nemají a nemusí se tak při plnění měnit?

Čip na tonerové kazetě Brother TN-2421, který není nutné při plnění měnit. Čip na tonerové kazetě Brother TN-2421, který není nutné při plnění měnit.

Existují tonery, které čipy nemají a nemusí se tak při plnění měnit?

Jediným výrobcem (s výjimkou tonerů z doby, kdy ještě používání čipů nebylo běžné), který ve svých tonerech čipy nepoužíval byl v minulosti Brother. V současné době již ale čipy obsahují všechny tonery v nových tiskárnách. Dobrou zprávou je, že i když tonery Brother čipy obsahují, nemusí se měnit. Čip totiž není využívaný pro funkci hlídání stavu toneru v kazetě.

 

Čip není nutné měnit ani v případě některých nových tiskáren HP a Canon. V tomto případě bez výměnu čipu nebude tiskárna zobrazovat stav toneru a může opakovaně zobrazovat upozornění o prázdném toneru. Samotný tisk to ale neovlivní. Jsou to například tonery:

  • HP CF410,1,2,3A a X, CF400,1,2,3A a X, CF217A, CF230X a další.
  • Canon 045, 045H, 046, 046H a další.

 

Informaci o tom, zda je nutné při vlastním doplnění vyměnit i čip naleznete v detailu každého produktu v kolonce "nutnost výměny čipu".