Co je startovací toner

Startovací tonery se od těch běžných v mnoha ohledech liší. Podívejte se, o kolik stran méně s nimi vytisknete a jak se liší jejich konstrukce od standardních tonerů do tiskárny.

Co je to startovací toner?

Jedná se o toner, který je součástí tiskárny při jejím zakoupení. Někdy bývá označován jako startovací či úvodní kazeta, často narazíte i na anglické označení “Introductory cartridge”, “Starter cartridge” nebo “Initial cartridge”.

Startovací tonery nejsou určeny k prodeji samostatně a po jejich vypotřebování je nutné je nahradit standardními tonery.


Kolik se startovacími tonery vytisknete stran?

Kapacita startovacích tonerů (ale i náplní) se liší v závislosti na značce, typu tiskárny a na konkrétním modelu. Obvykle je ale nižší než u standardních tonerů.

Podívejte se například na srovnání kapacity standardních, vysokokapacitních a startovacích tonerů u tiskárny Canon i-SENSYS LBP623Cdw.

Porovnání kapacity startovacích a standardních tonerů do tiskárny Canon
Porovnání kapacity startovacích a standardních tonerů do tiskárny Canon i-SENSYS LBP623Cdw.Jaké jsou další rozdíly mezi startovacími a standardními tonery?


Konstrukční odlišnosti

Některé startovací tonery mají odlišnou konstrukci, což je důležité zejména z pohledu možnosti dalšího plnění.

Tonery například nemusí obsahovat slot pro umístění čipu (a pak je naplnit nelze) nebo jim chybí některé součástky (které je nutné při plnění nainstalovat).Jaké tonery lze tonerovým práškem naplnit?
Porovnání standardního (vlevo) a startovacího toneru OKI. Na startovacím toneru není slot pro vložení čipu a nebylo by jej po naplnění možné použít.
Startovací a běžný toner Brother TN-2421
Startovací toner Brother (vlevo) neobsahuje resetovací kolečka. Po jejich dokoupení je ale možné toner plnit a používat stejně jako standardní toner.


Nápis na štítku toneru

Kromě konstrukčních odlišností lze startovací toner či náplň na první pohled poznat podle nápisu “Replace with…” na štítku toneru.


Startovací toner do tiskárny HP Laser 107w
Startovací toner do tiskárny HP Laser 107w. Snadno ho poznáte podle nápisu "Replace with W1106A".


Získejte fotoprůvodce zdarma: