Tonery do tiskáren

Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete náplně a tonery do laserových tiskáren. Náplně do inkoustových tiskáren najdete v kategorii Barvy do tiskáren.

Vyberte si tonery do tiskáren podle značky tiskárny

Nejprodávanější tonery do tiskáren

Kompatibilní toner pro HP LaserJet P1102/M1130/M1132/M1212nf /M1217nfw - CE285A
Černá
Kapacita: 1600 stránek
Kompatibilní toner pro HP CF283A, HP LaserJet Pro M201/M225/MFP M125/127
Černá
Kapacita: 1500 stránek
Toner pro HP CF226X, HP LaserJet M402/M426, kompatibilní
Černá
Kapacita: 9000 stránek
Brother TN-2320 kompatibilní, 2600 stran
Černá
Kapacita: 2600 stránek
Kompatibilní toner pro HP LaserJet Pro P1566/P1606dn/M1536 MFP - CE278A
Černá
Kapacita: 2100 stránek
Toner pro HP CF230X kompatibilní, LaserJet Pro M203/M203dn/M203dw/MFP M227
Černá
Kapacita: 3500 stránek

Co jsou tonery do laserových tiskáren?

Tonery do laserových tiskáren jsou náplně, obsahující tonerový prášek pro tisk dokumentů a obrázků. Tento prášek se pomocí elektrostatického náboje přenáší na papír, a vytváří tak obraz, který následně v zapékací neboli fixační jednotce tiskárny přilne na papír. Tonery se také označují jako:

  • tonerové cartridge
  • tonerové kazety
  • náplně do laserových tiskáren
  • barvy do laserových tiskáren


Černobílé laserové tiskárny používají pouze jeden černý toner, tisknou pouze v odstínech šedi a nelze v nich použít barevný toner.

Barevné laserové tiskárny používají cartridge čtyř základních barev (KCMY): černou, azurovou (cyan), purpurovou (magenta) a žlutou. Tyto barvy se míchají podle potřeby pro vytvoření různých odstínů a barev.


Jaké druhy tonerů existují?

Podle původu můžeme náplně do laserových tiskáren rozdělit na originální a neoriginální. Zatímco originální tonery jsou vyráběny přímo výrobcem tiskárny (například HP, Canon nebo Brother), ty neoriginální vyrábějí jiné firmy. Neoriginální cartridge jsou vždy levnější než ty originální.

  • Neoriginální tonery (které označujeme také jako alternativní) se pak dále dělí na kompatibilní a renovované.
  • Kompatibilní tonery jsou nově vyrobené neoriginální tonerové kazety, které se vyrábějí z nových dílů převážně v Číně.
  • Renovované tonery, také nazývané jako repasované, jsou neoriginální cartridge vyrobené z použitých prázdných originálních tonerů. Ty se rozeberou a důkladně vyčistí. Opotřebené díly jsou při renovaci vyměněny za nové, tonerová kazeta se naplní tonerovým práškem a nainstaluje se na ni nový čip.

Jak vybrat kvalitní toner do tiskárny?

Při výběru tonerové kazety je třeba zvážit několik faktorů, jako je cena, kvalita tisku, kapacita a ekologičnost. Nejlevnější cartridge mohou být lákavé, ale často mívají nižší kvalitu tisku, nižší výtěžnost nebo poškozují tiskárnu.

Kvalitní tonery by měly poskytovat ostrý a čistý tisk po celou dobu životnosti. Důležitý může být také dopad na životní prostředí. Nejekologičtější jsou renovované tonery, nejméně ekologické pak ty kompatibilní.


Proč zvolit tonery od Tonersyp.cz

Vyznat se v kvalitě jednotlivých výrobců tonerů je velmi složité. Abyste nemuseli ztrácet čas a riskovat, že cartridge nebudou fungovat podle vašich představ, testujeme a vybíráme tonery za vás.


Při výběru náplní do laserových tiskáren sledujeme několik parametrů:

1. Vždy je pro nás důležité, aby toner kvalitně tiskl a byl šetrný k tiskárně. Cílem je dosáhnout stejné kvality tisku jako s originálními tonery.

2. Z dodavatelů a výrobců, kteří se věnují vývoji kompatibilních tonerů z celého světa si vybíráme pouze ty lepší a nikdy ne podle nejnižší ceny.

3. Ve vlastním testovacím centru pak hlídáme a testujeme kvalitu i kompatibilitu vybraných náplní do tiskáren. Do prodeje zařadíme ty, které splňují požadavky na kvalitu tisku, nízkou poruchovost a dostatečnou kapacitu.

4. Testování produktů nám také pomáhá vybírat tonery, které nepoškodí vaši tiskárnu nebo její díly.

5. Námi nabízené náplně vytisknou hezčí barvy v barevných tiskárnách a sytější texty u černobílých tiskáren.

6. V případě tonerů, které mají čip, dbáme na to, aby se vždy ve vaší tiskárně správně načetly a aby byly verze čipů vždy co nejnovější – starý čip nemusí z důvodu aktualizací firmwaru tiskárny správně fungovat.

7. Nabízíme i ekologické renovované tonery. Ty jsou vyráběny z prázdných tonerů, které by jinak skončily na skládce. Tím, že používáte renovovaný toner, pomáháte snížit množství odpadu a šetříte zdroje.

8. Některé renovované tonery sami vyrábíme, abychom měli kvalitu plně pod kontrolou.

A to není všechno. Pokud se při nákupu zaregistrujete, automaticky nakoupíte všechny tonery za výhodnější ceny.


Jak vybrat správnou náplň do vaší tiskárny

Nejjednodušším způsobem, jak najít správnou náplň do laserové tiskárny, je podle modelu tiskárny. Model tiskárny je obvykle uveden na její přední nebo horní straně.

Například pokud hledáte náplň do tiskárny Brother DCP-L2532DW, budete potřebovat toner TN-2421. Pokud zadáte číslo modelu tiskárny nebo jeho část do vyhledávacího pole, zobrazí se vám všechny tonery a náplně, které jsou pro danou tiskárnu vhodné.Články a nejčastější dotazy k tonerům do tiskáren