Barvy do tiskáren (cartridge)

Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete náplně a barvy (cartridge) do inkoustových tiskáren. Tonery do laserových tiskáren najdete v kategorii Tonery do tiskáren.

Vyberte si barvy do tiskáren (cartridge) podle značky tiskárny

Co je barva do tiskárny?

Barvy do inkoustových tiskáren jsou náplně, které jsou důležitou součástí každé domácí nebo kancelářské inkoustové tiskárny. Inkoustové náplně neboli cartridge obsahují inkoust (barvu), který obsahuje pigmenty nebo barviva. Pomocí tryskové technologie se z cartridgí vytlačují malé kapky barvy na papír. Aby tiskárna fungovala správně, je nutné tyto barvy pravidelně měnit. Barva do tiskárny, kterou používají inkoustové tiskárny se někdy označuje také jako:

 • Cartridge do tiskáren
 • Náplně do tiskáren
 • Kazety do tiskáren
 • Inkousty do tiskáren

Existují také barvy do laserové tiskárny. Ty obsahují tonerový prášek a obvykle je najdete pod označením tonery do tiskáren

Kromě klasických inkoustových cartridge u nás najdete také inkousty do tzv. tankových tiskáren s integrovanou nádržkou na inkoust. Tyto barvy jsou dodávané v lahvičkách a nabízejí vysokou kvalitu tisku a velmi nízké náklady na provoz. Mezi nejznámější tankové tiskárny patří Epson EcoTank, Canon MegaTank, Canon Pixma G, Canon Maxify GX, HP Ink Tank, HP Smart Tank a HP DeskJet GT. V této kategorii najdete inkousty pro tyto i další modely tankových tiskáren.

Jak poznám, kterou barvu do tiskárny mám vyměnit?

Ve většině tiskáren najdeme inkoustové náplně čtyř barev:

 • Černá barva – černá cartridge bývá označována písmenem K (nebo anglickým black)
 • Azurová barva – azurová cartridge bývá označována písmenem C (nebo cyan)
 • Purpurová barva – purpurová cartridge bývá označována písmenem M (nebo magenta)
 • Žlutá barva – žlutá cartridge bývá označována písmenem Y (nebo yellow)

V některých tiskárnách najdete samostatné náplně všech uvedených barev, které lze samostatně měnit. Pokud kterákoliv z barev dojde, tiskárna vás upozorní na nutnost její výměny. Příkladem takové tiskárny je Epson XP-2100 s náplněmi 603XL.

V jiných tiskárnách najdete pouze černou a barevnou cartridge. Barevná náplň v tomto případě obsahuje tři barvy – azurovou, purpurovou a žlutou – které nelze měnit samostatně, ale vždy jako součást celé barevné náplně. Takovou tiskárnou je například HP DeskJet 2700 s náplněmi HP 305 nebo Canon Pixma TS5352a s barvami PG-560 a CL-561.

Kromě zmíněných základních barev používají některé tiskárny i další, méně obvyklé barvy. Najdete je zejména ve fototiskárnách, které díky nim dokáží vytisknout kvalitnější fotografie, ale také v některých plottrech:

 • Šedá barva – bývá označována písmeny Gy (nebo anglickým grey) – například náplň CLI-571Gy XL
 • Foto modrá barva – bývá označována písmenem PB (nebo Photo Blue) – například náplň CLI-581PB XXL
 • Světlá purpurová barva – bývá označována písmenem LM (light magenta) – například inkoust Epson 108 light magenta
 • Světlá azurová barva – bývá označována písmenem LC (light cyan) – například inkoust Epson 108 light cyan
 • Foto azurová barva – bývá označována písmenem PC (photo cyan) - například barva CLI-8PC
 • Foto purpurová barva – bývá označována písmenem PM (photo magenta) například CLI-8PM
 • Zelená barva - bývá označována písmeny G (green) – například náplň do plotteru Canon PFI-101G
 • Červená barva - bývá označována písmeny R (red) – například náplň do plotteru Canon PFI-101R
 • Modrá barva - bývá označována písmeny B (Blue) - například náplň do plotteru Canon PFI-101B

Jaké druhy barev do inkoustových tiskáren existují?

Barvy do inkoustových tiskáren můžeme rozdělit na originální a neoriginální. Originální náplně pocházejí od výrobce tiskárny (například Canon, Epson nebo HP). Tyto barvy jsou zpravidla nejkvalitnější a nejspolehlivější, ale také nejdražší.

Kromě originálních náplní najdete u nás i náplně neoriginální neboli kompatibilní cartridge. Tyto barvy vyrábějí jiné firmy než výrobce tiskárny a jsou obvykle mnohem levnější. Nevýhodou je fakt, že kompatibilní barvy vyrábí mnoho výrobců a jejich kvalita může být různá.


Proč si vybrat cartridge a náplně do tiskárny právě na Tonersyp.cz?

Záleží nám na tom, aby se kvalita tisku a spolehlivost barev co nejvíce blížila originálním náplním. Všechny kompatibilní náplně v e-shopu Tonersyp.cz proto pocházejí od námi ověřených výrobců.

Mnoho inkoustových barev obsahuje také čip, pomocí kterého tiskárna s náplní komunikuje. Proto musí i kompatibilní barvy obsahovat funkční čip. Všechny námi nabízené kompatibilní cartridge jsou opatřeny nejnovějším čipem, díky kterému tiskárna náplně bez problémů načte.

A to není všechno. Pokud se při nákupu zaregistrujete, automaticky nakoupíte barvy do tiskáren za výhodnější ceny.


Jan najít správnou barvu do tiskárny

Nejrychlejší cesta k vyhledání správné barvy do inkoustové tiskárny vede přes náš našeptávač. Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny. Postačí i jeho část.

Například pro vyhledání náplně do tiskárny Epson XP-2100 stačí do vyhledávače zadat XP-2100. Můžete také zadat přímo označení toneru, který hledáte (například 603XL).Články a nejčastější dotazy k barvám do inkoustových tiskáren