Musím k toneru do tiskárny dokupovat čipy?

Nemusíte. Všechny renovované a kompatibilní tonery dostanete kompletní a připravené k použití.

Každý kompatibilní nebo renovovaný toner s čipem obsahuje nový čip. Stačí ho vložit do tiskárny a tisknout.

Výjimku tvoří jen několik málo modelů, které jsou označené přívlastkem "bez čipu". 

Alternativní tonery vám dodáme kompletní
Alternativní tonery vám dodáme kompletní včetně čipů a všech potřebných dílů.


Jak fungují tonery bez čipu?

Některé modely tonerů jsou dodávány bez čipu, a to z několika důvodů:

  1. Tyto tonery fungují v tiskárnách i bez čipu a pouze s drobným omezením (například upozornění na displeji tiskárny). Příkladem jsou tonery Canon 057H, tonery Canon 070H nebo tonery Canon 071H bez čipu.
  2. Spolehlivé čipy ještě nebyly vyvinuty, nebo jejich použití neumožňuje výrobce tiskárny. Tehdy je nutné na toner bez čipu nainstalovat čip z originálního toneru. Toto se týká nových modelů tonerů, například W1420A, W1350X, nebo W1490X.
  3. Čipy sice byly vyvinuty, ale výrobce je v pravidelných intervalech blokuje aktualizací firmware na dálku. I v tomto případě je někdy výhodnější použít čip z prázdného originálního toneru. To je případ tonerů HP CF259X


Všechny informace o použití konkrétním toneru bez čipu najdete v popisu konkrétního produktu. Dozvíte se zde třeba to, zda toner bude fungovat bez dalších úprav, nebo je nutné na něj nainstalovat toner z prázdného originálního toneru.Najděte správný toner do vaší tiskárny

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného toneru do vaší tiskárny? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání toneru do tiskárny HP LaserJet M140we , stačí zadat M140we). Pokud znáte označení konkrétního toneru, který potřebujete, můžete zadat i to (například W1420A).