Návod na výměnu čipu na toneru W1420A

Kompatibilní tonery W1420A bez čipu jsou v porovnání s těmi originálními mnohem levnější. Aby však tento toner v tiskárně fungoval, je nutné na něj nainstalovat čip z prázdného originálního toneru. Ukážeme vám, jak na to.

Čip můžete z originálního toneru W1420A jednoduše demontovat pomocí nástroje na demontáž čipu. 
Nástroj na demontáž čipu je vyroben tak, aby čip z použité kazety bylo možné velmi jednoduše bez poškození odstranit.

Dobrou zprávou je, že tento čip můžete používat opakovaně, a tedy i na dalších zakoupených tonerech. Stačí mít správně nastavenou tiskárnu.

V případě nedostupnosti nástroje na demontáž čipu z toneru W1420A lze čip také odstranit pomocí ostrých bočních kleštiček. Tento postup je o něco složitější. Při demontáži dávejte pozor, abyste povrch čipu nepoškodili.

Po odstranění čipu z prázdného originálního toneru jej stačí nainstalovat na kompatibilní toner W1420A bez čipu.


Návod na výměnu čipu na toneru W1420A


Jak nastavit tiskárnu pro použití toneru W1420A s původním čipem

Pokud chcete používat s čipem z použitého prázdného originálního toneru W1420A, je nutné mít tiskárnu nastavenou tak, aby po vypotřebování toneru nepřestala fungovat.

Toto nastavení jednoduše zkontrolujete nebo změníte ve webovém rozhraní tiskárny, na které se dostanete zadáním IP adresy tiskárny do prohlížeče v počítači nebo mobilním telefonu (počítač nebo mobilní telefon musí být připojené do stejné sítě (LAN, WiFi), jako tiskárna.


Nastavení tiskárny pro použití toneru W1420A bez čipu
Správné nastavení tiskárny vám umožní použít čip z vypotřebovaného originálního toneru W1420A.