Proč je hmotnost tonerového prášku pro barevné tiskárny u každé barvy jiná.

Stejná kapacita ale odlišná hmotnost? Chápeme, že toto zjištění Vás může překvapit. Rozdílná hmotnost a objem je ale záměrem a nejedná se o chybu.

Barevný laserový tisk je složitý proces. Aby měly vaše vytištěné dokumenty a obrázky co nejlepší kvalitu, musí se tonerový prášek jednotlivých barev správně namíchat.

Při tisku proto tiskárna používá jiné množství tonerového prášku jednotlivých barev. U některých modelů tiskáren může mít prášek jednotlivých barev i odlišné vlastnosti (například hustotu).

Správná gramáž tonerového prášku je předepsána výrobcem konkrétního tonerového prášku. Může být také námi upravena podle výsledků našich testů. Pokud bychom zjistili, že při tisku určitého typu dokumentů by gramáž doporučená výrobcem nedostačovala k vytištění dostatečného počtu stránek, množství prášku můžeme pro konkrétní model navýšit.

Můžete se tak spolehnout, že po naplnění vytiskne váš toner tolik stran, kolik je u prášku udáno.

Rozdílné množství prášku budete například potřebovat v případě plnění tonerů Brother TN-247 do tiskáren Brother DCP-L3550CDW.

Různé barvy tonerového prášku mohou mít různou hmotnost.
Jednotlivé barvy tonerového prášku mohou mít odlišné vlastnosti. I když jsou určené pro stejnou tiskárnu, mohou se lišit v objemu a hmotnosti.


Vyhledání správného prášku ve správné gramáží je hračka. Stačí do vyhledávače v kategorii Tonerový prášek níže jednoduše zadat model vaší tiskárny nebo jeho část.