Informace k aktuální situaci: Internetový obchod a prodejna v plném provozu.

Pozor na loterii při nákupu tonerů pro tiskárny Xerox 6000, 6010 a 6015

Kancelářské tiskárny Xerox Phaser 6000, Xerox Phaser 6010 a Xerox WorkCentre 6015 se staly díky velmi výhodné ceně oblíbenou součástí mnohých kanceláří a domácností. Kromě nižší spolehlivosti jsou však jednou z hlavních nevýhod tiskáren z této řady relativně vysoké náklady na tisk při nákupu originálních tonerových kazet, kvůli kterým mnoho uživatelů uvažuje o alternativním spotřebním materiálu. Čeho se však při nákupu náplní pro tyto tiskárny vyvarovat, aby toner fungoval, kvalita tisku byla dostačující a zároveň se rapidně nesnížila životnost tiskárny?

 

Kompatibilním tonerům se vyhněte

Tiskárny Phaser 6000, Phaser 6010 a WorkCentre 6015 používají nové technologie, se kterými společnost Xerox snaží prorazit na trhu s malými barevnými tiskárnami. Jedná se v podstatě o zmenšeniny velkých kancelářských strojů, se kterými má Xerox bohaté zkušenosti.

Zásadní novinkou je ale tonerový prášek Xerox EA. Ten tonerový prášek je vyroben chemickým způsobem, má unikátní složení zajišťující vysokou kvalitu tisku a především bezproblémové fungování tiskárny. Čínští výrobci neoriginálních tonerů tento tonerový prášek samozřejmě k dispozici nemají,  a zároveň se snaží srazit cenu svých tonerů na minimum. Používají tak méně kvalitní a technologicky staší typ tonerového prášku, který nepracuje správně s dalšími komponenty těchto tiskových strojů, což vede k předčasnému opotřebení zařízení. Používáním těchto tonerů se znatelně snižuje kvalita tisku a životnost tiskárny. Běžným problémem bývá bledý tisk, nežádoucí opakování textu či grafiky a nekvalitní zapékání toneru, který se následně rozmazává.

Čínské alternativní tonery se na českém trhu prodávají pod označením kompatibilní (nebo nově vyrobené) a lze je pořídit již za několik málo stovek korun v naprosté většině internetových obchodů, bohužel i v těch největších. Těmto tonerům se však určitě vyhněte. Kvůli specifickému systému fungování tiskáren Xerox se navíc výměna nekvalitního alternativního toneru za originální neprojeví okamžitým zlepšením kvality tisku, často je nutné vytisknout několik desítek (někdy i stovek) stran, než se kvalita tisku dostane do normálu.

Kromě již zmiňovaných problémů s opotřebením tiskárny se u čínských kompatibilních tonerů často stává, že po vložení je tiskárna nepřijme. Důvody tkví v čipech, které jsou na tonerech instalovány. Problémů souvisejících s čipy může vyvstat hned několik.

 

Vadný čip

Existuje mnoho výrobců, kteří výrobcům neoriginálních tonerů dodávají čipy, jejich kvalita však bývá různá. Vadný čip se ihned projeví chybovým hlášením nebo hlášením o potřebě výměny toneru, i když jste jej právě vložili do tiskárny.

Mimo to se může se stát i to,  že čip, který na začátku pracoval správně, přestane fungovat v polovině své kapacity a tiskárna zahlásí potřebu toner vyměnit předčasně.

 

Čip pro nesprávný region

Společnost Xerox se vydala cestou regionalizace a pro různé regiony světa používá různá označení spotřebního materiálu.  Česká republika se společně se Slovenskem ocitla v regionu východní Evropy, proto je vždy nutné používat pouze tonery určené pro tento region. Vzhledem k nízké prodejní ceně ale nemohou dovozci a prodejci kompatibilních tonerů každý čip zkontrolovat, proto se do Vašich rukou občas dostane čip pro jiný region, který ve vašem zařízení nebude fungovat.

Pokud bude první toner, který budete v tiskárně měnit určen pro jiný region (kromě startovacích, které byly dodány spolu s tiskárnou), tiskárna se přenastaví a správně regionalizované tonery již nebudou ve Vaši tiskárně fungovat. Pokud se tento problém vyskytne, kontaktujte nás prosím a zajistíme pro Vás tonery s čipy pro jiné regiony.

 

Chci ušetřit, ale nechci riskovat. Jaký toner zvolit?

Vzhledem k větší náchylnosti tiskáren Xerox Phaser 6000, Xerox Phaser 6010 a Xerox WorkCentre 6015 k problémům je tedy nutné být při nákupu tonerů velmi obezřetný. Připravili jsme pro Vás několik alternativ, které skutečně fungují. Kromě renovovaných tonerů je jí také plnící „Refill sada“ pro tyto tiskárny.

 

Renovované tonery, které fungují

I když se aktuálně žádný neoriginální toner pro tyto tiskárny nevyrovná originálnímu toneru Xerox, existují alternativní tonery, které se kvalitou přibližují originálům výrazně více, než jiné . Rozhodli jsme se, že právě takové tonery budou cílem našeho vývoje.

Při vývoji našich alternativních tonerů jsme na vlastních tiskárnách vyzkoušeli několik druhů tonerového prachu a vybrali ten, který vykazoval nejlepší výsledky. Jedná se o certifikovaný tonerový prášek od výrobce z USA. Rukama nám  prošlo i několik typů čipů od různých výrobců a ty, které jsme pro naše výrobky vybrali, zatím dosahují 100% spolehlivosti. Naše alternativní tonery pro tiskárnyXerox Phaser 6000, 6010 a WorkCentre 6015 jsou renovované – tedy vyrobené z prázdných originálních tonerových kazet. Díky našim vysokým nárokům na kvalitu jsme schopni poskytnout na tyto tonery doživotní záruku, a to jak pro koncové zákazníky, tak pro firmy. Naše renovované tonery jsou vhodné i pro tiskárny v záruce. Pokud by jakoukoliv závadu způsobily naše tonery, zabezpečíme opravu na naše náklady.

 

Refill sady

Další alternativou, kterou nabízíme, jsou refill sady. Jedná se o plnící sady,  jejichž pomocí si tonery doplníte sami a ušetříte tak ještě více. Plnící sady obsahují stejný tonerový prášek jako naše renovované tonery. Součástí každé sady jsou také čipy,  podrobný návod a příslušenství usnadňující plnění.

 

V případě technických dotazů pište na podpora@tonersyp.cz.

Tiskárna Xerox Phaser 6000

Tiskárna Xerox Phaser 6000

 
Tiskárna Xerox Phaser 6010

Tiskárna Xerox Phaser 6010

 
Tiskárna Xerox WorkCentre 6015B

Tiskárna Xerox WorkCentre 6015B

 
Tiskárna Xerox WorkCentre 6015NI

Tiskárna Xerox WorkCentre 6015NI