Jak rychle zjistit správný název modelu vaší tiskárny

Vždy je dobré vědět, jaký model tiskárny máte na stole. Ulehčí vám to život zejména při výběru toneru, náplně či pásky do vaší tiskárny nebo při hledání potřebných ovladačů.

Pokud nevíte, kde údaj o modelu tiskárny najít, máme pro vás několik rad.


Kde hledat?


1. Přední strana tiskárny

Někteří výrobci tiskáren umísťují název modelu na čelní stranu tiskárny. Týká se to většiny laserových tiskáren, mezi jinými také značek Canon, HP nebo OKI.

Umístění názvu modelu na tiskárně Canon iSensys MF443dw
Umístění názvu modelu na tiskárně Canon iSensys MF443dw na čelní straně tiskárny.


V některých případech je název modelu tiskárny nešikovně uveden na podavači papíru. Pokud na něm právě máte papír, nebude vidět. Pro zjištění modelu je nutné podavač zavřít.

Výše uvedené se týká například tiskáren HP Laser 107w.


Umístění názvu modelu na tiskárně HP Laser 107w
Umístění názvu modelu na tiskárně HP Laser 107w. Název je umístěn na podavači papíru a po jeho otevření není vidět.


2. Ovládací panel tiskárny

Pokud jste údaj o modelu nenašli na čelní straně tiskárny, hledejte ho na horní straně v blízkosti ovládacího panelu nebo displeje. To je případ tiskáren Xerox WorkCentre 6025, HP Laser 178nw, Brother DCP-L22552DN a mnoha dalších.


Umístění názvu modelu na tiskárně Xerox WorkCentre 6025
Umístění názvu modelu v blízkosti ovládacího panelu na tiskárně Xerox WorkCentre 6025.Umístění názvu modelu na tiskárně Samsung Xpress C460w
Umístění názvu modelu v blízkosti ovládácího panelu na tiskárně Samsung Xpress C460w.


3. Krabice

Odložili jste si krabici od tiskárny s tím, že se může někdy hodit? Právě ten čas nastal. Krabice je totiž spolehlivým zdrojem informací o modelu tiskárny. Najdete ji zpravidla na několika místech.


Krabice je spolehlivým zdrojem informací o modelu tiskárny.
Krabice je spolehlivým zdrojem informací o modelu tiskárny.


Kde raději nehledat

1. Výrobní štítek

Dalším místem, kde můžete najít hledaný údaj, je výrobní štítek umístěný zpravidla na zadní straně tiskárny. Informace na výrobním štítku však nebývají vždy jednoznačné a mohou vás při hledání názvu modelu zmást.

Například výrobce HP na výrobním štítku název modelu neuvádí. Místo toho zde najdete číslo modelu, které se od názvu modelu liší.


Informace na výrobním štítku tiskárny HP Laser 107w
Informace na výrobním štítku tiskárny HP Laser 107w. Najdete zde pouze číslo modelu, které se od názvu liší.


2. Ovladač v počítači

Ani název ovladače v počítači nemusí být spolehlivým zdrojem pro zjištění modelu vaší tiskárny. Výrobce totiž obvykle vydává jeden ovladač pro celou sérii tiskáren a ten pak nese jméno série, nikoliv konkrétního modelu.

Jak je vidět na obrázku, ovladač pro tiskárnu HP LaserJet P2055 je určen pro celou sérii HP LaserJet P2050. Správný model tiskárny tedy podle ovladače v tomto případě nezjistíme. Obvykle se sice ve stejné sérii tiskáren používají stejné tonery, ne vždy je ale možné tonery podle názvu série v obchodech vyhledat.


Název ovladače tiskárny nemusí být stejný jako název modelu.
Název ovladače se může od modelu tiskárny lišit. Obvykle totiž bývá určený pro více zařízení z jedné série.


Našli jste model vaši tiskárny?

Výborně! Správný toner či náplň snadno najdete ve vyhledávači níže.

Do vyhledávacího pole jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání náplní do tiskárny HP Laser 107w stačí zadat 107w).Nevíte si rady? Kontaktujte nás.

Pokud vám tento článek nepomohl a model tiskárny jste pořád nenašli, napište nám nebo zavolejte a rádi vám s určením modelu pomůžeme.