Kolik prášku mám nasypat do toneru při plnění?

Kolik prášku je potřeba do toneru nasypat, aby správně fungoval a vytiskl požadovaný počet stránek?

Standardní balení tonerového prášku

Všechna standardní balení tonerového prášku jsou určena k jednorázovému naplnění jedné standardní tonerové kazety, pro kterou je daný prášek určený. Při plnění tedy do tonerové kazety nasypte celý obsah lahvičky.


Velké balení tonerového prášku

Pro některé tonery máme k dispozici i větší balení tonerového prášku. Ty obvykle dodáváme v baleních 250, 400 nebo 500 gramů.


Jak poznáte, kolik prášku můžete do toneru nasypat?

Jednoduše se řiďte velikostí standardního balení prášku pro danou tiskárnu. Například standardní balení pro plnění tonerů v tiskárnách Brother DCP-L2512D obsahuje 90 g tonerového prášku. Pokud si tedy zakoupíte větší, 400g balení prášku, použijte na jedno plnění právě 90 g. Informace o obsahu prášku v balení naleznete v detailu produktu.


Informaci o gramáži k plnění naleznete v parametrech produktu
Informaci o gramáži k plnění naleznete v parametrech produktu


Jak jednoduše odměřit správné množství tonerového prášku?

Použijte klasickou kuchyňskou váhu a zvažte plné balení prášku. Prášek postupně doplňujte do tonerové kazety a průběžně kontrolujte, kolik prášku z balení ubylo.

Tento postup funguje za předpokladu, že při plnění skončí prášek skutečně v tonerové kazetě, a ne mimo ni.

Tip: Aby ani gram prášku nevyšlo nazmar,

doporučujeme při plnění používat redukci na lahev s tonerovým práškem.

Redukci na lahev zakoupíte zde.


Správné množství prášku lze odměřit i tak, že předem zvážíte prázdnou tonerovou kazetu a průběžně pŕi plnění kontrolujete, kolik prášku v ní přibylo. Tento postup funguje, i když část prášku vysypete mimo kazetu. Průběžné vážení toneru je však u některých modelů složitější a hrozí, že tonerový prášek z kazety vysypete (například u výše uvedeného TN-2421).

Správné množství prášku lze jednoduše odvážit například pomocí kuchyňské váhy.
Správné množství prášku lze jednoduše odvážit například pomocí kuchyňské váhy.

Proč neplnit tonery „od oka“?

Ve většině případů budete při plnění toneru v pravidelných intervalech (po vytištění určité kapacity, která je shodná s kapacitou originálního toneru) vyměňovat také čip, nastavovat resetovací kolečko nebo vyprazdňovat odpadní zásobník. Proto je vhodné do toneru doplnit vždy takové množství prášku, které ve stejných intervalech vytisknete.


Plnění startovacích tonerů

Při plnění některých startovacích tonerů HP a Canon se do kazety celý obsah lahvičky nevejde. Je proto nutné plnící dávku rozdělit. Po vytištění první poloviny prášku doplňte druhou a pokračujte v tisku.

Upozorňujeme, že startovací tonery v případě jiných značek tiskáren nemusí být k plnění vhodné. Více informací o tonerech vhodných k plnění jsme pro vás připravili v dalších článcích.Stáhněte si fotoprůvodce ZDARMA