Mohu neoriginální toner použít i v tiskárně, která je v záruce?

Má výrobce tiskárny právo odmítnout opravu tiskárny s neoriginálním tonerem?

Použitím neoriginálního toneru ve své tiskárně záruku neztrácíte. Je ale pravda, že výrobce tiskárny může v rámci záruky odmítnout opravit závadu, které jsou neoriginálním tonerem způsobené. Na jakékoliv jiné závady nemá používání neoriginálních tonerů vliv a výrobce je povinen je v rámci záruky opravit.


Závady nesouvisející s tonerem

musí výrobce opravit bez ohledu na to, jaký toner používáte.


Jaké je riziko poškození tiskárny při používání neoriginálního toneru?

V případě používání kvalitních kompatibilních nebo renovovaných tonerů je riziko poškození tiskárny velmi malé. V případě tonerů zakoupených u nás zároveň platí, že pokud by se na toneru vyskytla závada, která by poškodila tiskárnu, neseme za to plnou odpovědnost. Pro tyto případy jsme také pojištěni a tiskárnu opravíme na naše náklady.


Co se stane, když toner poškodí tiskárnu?

V minulosti se takový případ opravdu stal. Bylo to způsobené nedopatřením při balení vyrobených tonerů, kdy jsme omylem označili tonery jinými barvami. Protože se jednalo o tiskárnu OKI, došlo po vložení toneru ke kontaminaci části obrazového válce jinými barvami. Výsledkem byly výtisky, které neměli správné barvy.

Po zjištění problému jsme zákaznici po domluvě poslali zcela novou tiskárnu.

Aby se situace již neopakovala, začali jsme na tonerech tohoto typu používat ochranné prvky, které vložení toneru do nesprávné části válce zabraňují.


Výběr spolehlivého toneru do tiskárny

Spolehlivý kompatibilní nebo renovovaný toner vhodný do vaší tiskárny snadno vyberete v kategorii Tonery do tiskáren.