Mohu neoriginální toner použít i v tiskárně, která je v záruce?

Má výrobce tiskárny právo odmítnout opravu tiskárny s neoriginálním tonerem?

Závady nesouvisející s tonerem je výrobce tiskárny povinen v záruční lhůtě opravit.
Závady nesouvisející s tonerem je výrobce tiskárny povinen v záruční lhůtě opravit.

Použitím neoriginálního toneru ve své tiskárně záruku neztrácíte. Je ale pravda, že výrobce tiskárny může v rámci záruky odmítnout  opravit závadu, které jsou neoriginálním tonerem způsobené. Na jakékoliv jiné závady nemá používání neoriginálních tonerů vliv a výrobce je povinen je v rámci záruky opravit.

Závady nesouvisející s tonerem

musí výrobce opravit bez ohledu na to, jaký toner používáte.


Jaké je riziko poškození tiskárny při používání neoriginálního toneru?

V případě používání kvalitních kompatibilních nebo renovovaných tonerů je riziko poškození tiskárny velmi malé. V případě tonerů zakoupených u nás zároveň platí, že pokud by se na toneru vyskytla závada, která by poškodila tiskárnu, neseme za to plnou odpovědnost. Pro tyto případy jsme také pojištěni a tiskárnu opravíme na naše náklady.


Co se stane, když toner poškodí tiskárnu?

V minulosti se takový případ opravdu stal. Bylo to způsobené nedopatřením při balení vyrobených tonerů, kdy jsme omylem označili tonery jinými barvami. Protože se jednalo o tiskárnu OKI, došlo po vložení toneru ke kontaminaci části obrazového válce jinými barvami. Výsledkem byly výtisky, které neměli správné barvy.

Po zjištění problému jsme zákaznici po domluvě poslali zcela novou tiskárnu.

Aby se situace již neopakovala, začali jsme na tonerech tohoto typu používat ochranné prvky, které vložení toneru do nesprávné části válce zabraňují.


Výběr vhodného toneru

Jak najít vhodný kompatibilní nebo renovovaný toner do vaší tiskárny? Snadno. Stačí zadat model tiskárny nebo jeho část do vyhledávacího pole níže (například pro vyhledání toneru do tiskárny OKI MC363dn, stačí zadat MC363). Pokud znáte označení konkrétního toneru, který potřebujete, můžete zadat i to (například 46508712).