Návod k plnění tonerů Xerox C235 a Xerox C230

Došly vám tonery v tiskárně Xerox C230 a Xerox C235? Prodlužte jim za pár korun životnost svépomocným doplňením tonerového prášku. Ukážeme vám, jak na to.

Pro tiskárny Xerox C230 a Xerox C235 zatím nejsou vyvinuty alternativní čipy a tudíž ani alternativní tonery. Dobrou zprávou ale je, že si prázdné originály tonery můžete naplnit a prodloužit tak jejich životnost o několik stovek stran. Naplnit je možné i startovací tonery.

Tiskárny Xerox C235 a Xerox C230 používají tonery s tímto označením:

Naplněný toner bude bez výměny čipu fungovat pouze několik stovek stran (testované na startovacích tonerech, plněno při zobrazení hlášení "toner téměř prázdný"). Jakmile se na tiskárně zobrazí hlášení "vyměňte toner" bude nutné toner vyměnit za nový.

Možným řešením je použití více prázdných tonerů, které částečně naplníte v momentě, když tiskárna ještě nehlásí nutnost jejich výměny, ale pouze informaci, že jsou téměř prázdné.

Samotné plnění těchto tonerů je velmi jednoduché. Na tonerových kazetách najdete plnící otvor, přes který lze tonerový prášek snadno nasypat. Podívejte se na přesný postup plnění tonerů níže.


Co budete k naplnění tonerů Xerox C230 a Xerox C235 potřebovat?


Návod k plnění tonerů Xerox C235 a Xerox C230

Tento článek se vztahuje
k těmto tiskárnám:

Tento článek se vztahuje
k těmto produktům: