Návod na výměnu čipu na tonerech W1350A/W1350X

Kompatibilní tonery W1350X bez čipu jsou v porovnání s těmi originálními mnohem levnější. Aby však tento toner v tiskárně fungoval, je nutné na něj nainstalovat čip z prázdného originálního toneru. Ukážeme vám, jak na to.

Kompatibilní tonery W1350X, můžete po nainstalování čipu z prázdného originálního toneru používat ve všech tiskárnách HP LaserJet M209 a HP LaserJet M234.

Čip můžete z originálního toneru jednoduše demontovat pomocí nástroje na demontáž čipu. Použít můžete čip z toneru W1350A, W1350X, nebo startovacího toneru.

Nástroj na demontáž čipu W1350A/W1350X je vyroben tak, aby čip z použité kazety bylo možné velmi jednoduše bez poškození odstranit.

Dobrou zprávou je, že tento čip můžete používat opakovaně, a tedy i na dalších zakoupených tonerech.


Návod na výměnu čipu na tonerech W1350A/W1350X

Po vložení toneru s použitým čipem se můžete setkat s tímto hlášením:

Chybové hlášení o prázdném toneru v tiskárně HP

Tuto informaci můžete ignorovat a dále pokračovat v tisku.


Tiskárna nechce ani po výměně čipu tisknout? Zde jsou nejčastější problémy se kterými se setkáváte:

  1. Nesprávná orientace čipu (vložení čipu "naopak"). Pokud čip nainstalujete opačně než je potřeba, bude tiskárna hlásit chybu. K tomu bude vydávat neobvyklé zvuky. Správnou orientaci čipu můžete snadno ověřit v našem návodu na výměnu čipu na toneru W1350A/W1350X.
  2. Poškozený čip, který tiskárna není schopná přečíst.
  3. Nesprávné nastavení tiskárny (viz níže).  


Správné nastavení tiskárny pro použití toneru W1350A a W1350X s původním čipem:

Pokud chcete používat s čipem z použitého prázdného originálního toneru W1350A nebo W1350X, je nutné mít tiskárnu nastavenou tak, aby po vypotřebování toneru nepřestala fungovat. Ve výchozím nastavení tiskárna použití prázdných čipů umožňuje a nastavení není nutné nijak měnit.

Nastavení jednoduše zkontrolujete nebo změníte ve webovém rozhraní tiskárny, na které se dostanete zadáním IP adresy tiskárny do prohlížeče v počítači nebo mobilním telefonu (počítač nebo mobilní telefon musí být připojené do stejné sítě (LAN, WiFi), jako tiskárna.

Uživatelské jméno a PIN kód k přihlášení k tiskárně najdete na samolepce po otevření tonerového prostoru tiskárny.

Nastavení tiskárny pro použití toneru W1350A a W1350X s původním čipem
Správné nastavení tiskárny vám umožní použít čip z vypotřebovaného originálního toneru W1350A a W1350X.