Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Doporučené barevné laserové tiskárny a multifunkce – únor 2017

Jak vybrat správnou barevnou tiskárnu? Tuto otázku si pokládá čím dále tím více uživatelů zejména v době, kdy výrobci chrlí jeden nový model za druhým a i samotní prodejci mají problém se v nabídce vyznat. Pokud Vám nestačí černobílý tisk a nevyberete si tak z námi doporučených černobílých laserových tiskáren a zvažujete zakoupení tiskárny barevné, tento článek je určen pro Vás.

U barevných tiskáren je výběr mnohem složitější. Protože jsou náklady na barevný tisk mnohem vyšší, špatná volba tiskárny může tisk prodražit mnohem více než v případě černobílých tiskáren. Prodejci elektra Vám obvykle doporučí tiskárnu, na které více vydělají, nebo která se jim prostě více líbí. Vysoké náklady na tisk pak ale nesete vy jako zákazník.

Proto jsme z aktuální nabídky vybrali několik modelů do 10 000 Kč, které bychom z hlediska nákladů na tisk a celkové funkčnosti doporučili. Jsou však i takové, kterým byste se měli v zájmu rozumných nákladů na tisk rozhodně vyhnout.

 

TISKÁRNY A MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ PRO POUŽITÍ S HOTOVÝMI ALTERNATIVNÍMI TONERY

I u barevných tiskáren platí, že některé fungují s alternativními tonery lépe než jiné. Níže uvedené tiskárny lze bez problémů doporučit pro použití s hotovými tonery značky TONERSYP.

 

Tiskárny Canon s tonery CRG-718 a CRG-731

Tonery s označením 718 a 731 jsou kazety typu „vše v jednom“. Obsahují tedy i optický válec. Pokud jsou tonery kvalitní, fungují výborně a kvalita tisku je velmi dobrá, a to při tisku grafiky i barevných dokumentů. Při nákupu tonerů je však nutné být obezřetný, jelikož mnoho z českých prodejců nabízí čínské tonery, které nefungují dobře. Více informací naleznete v článku: U těchto tiskáren HP a Canon zapomeňte na čínské tonery.

Lepší volbou je plnění těchto tonerů v domácích podmínkách s použitím sad SmartFill[lenovo1] . Tonerové kazety v těchto tiskárnách však obsahují komponenty, které podléhají rychlejšímu opotřebení. Naplnit kazety bez výměny těchto komponentů je tak možné pouze jednou.

Nejlepší variantou tak je užívání tonerů od osvědčených českých dodavatelů. Za kvalitou námi prodávaných tonerů si stojíme a poskytujeme na ně doživotní záruku

 

Prvních 5 tiskáren (právě tyto používají tonery CRG-718) lze kvůli vyšší kapacitě doporučit také pro vyšší zátěž.

 

TISKÁRNY A MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ PRO SNADNÉ PLNĚNÍ MATERIÁLEM TONERSYP A ALTERNATIVNÍMI TONERY TONERSYP

Co se týče tiskáren se snadným plněním, tam je aktuálně výběr velmi omezen.  Většina výrobců uvedla na trh nové modely a alternativní materiál pro plnění a čipy jsou pouze ve fázi vývoje. Nicméně doporučujeme zakoupit uvedené tiskárny, a to jak pro použití s hotovými alternativními tonery tak s materiálem pro plnění TONERSYP.

Starší modely značky OKI

Pokud ve výprodeji narazíte na starší modely OKI, rozhodně po nich sáhněte. Plnění je u nich nejjednodušší ze všech značek a kvalita tisku s materiálem TONERSYP výborná. Multifunkce navíc mají plný automatický duplex (automatické oboustranné kopírování), což je zejména v nižší cenové relaci bezkonkurenční. Jedná se o tyto modely:

 

Tiskárny Brother s tonery TN-241 a TN-245

Pokud tisknete hlavně dokumenty, rozhodně doporučujeme tiskárny Brother s tonery TN-241 a TN-245. Tyto tiskárny ale nejsou příliš vhodné pro tisk grafiky, kterou nereprodukují tak kvalitně jako výše uvedené tiskárny HP nebo OKI.

Tyto tiskárny fungují výborně s alternativními tonery TONERSYP. Další výhodou tiskáren Brother je fakt, že nepoužívají čipy. K jejich plnění tedy prakticky stačí tonerový prášek a tzv. reseter, který lze ale u každé kazety používat opakovaně.

 

Tiskárny HP s tonery CF350A-CF353A

Tyto multifunkční zařízení jsou vhodná pro tisk několika desítek stránek měsíčně. Kapacita tonerů je 1300 stran u černé a 1000 stran u barevných. Zařízení obsahují také samostatný zobrazovací válec, který má kapacitu 7000 barevných nebo 14000 černobílých stran. Zařízení tisknou hezky grafiku i dokumenty, a to jak s originálními, tak i alternatívnimi tonery TONERSYP. Tato multifunkční zařízení jsou také vhodná pro plnění. Dobrou zprávou je, že lze plnit také startovací kazety, a to i několikrát za sebou bez vlivu na kvalitu tisku. Plnící sada SmartFill pro tyto modely pak vyjde na necelou tisícovku.

 

Těmto tiskárnám se určitě vyhněte

Pokud nechcete investovat do drahých originálních tonerů, vyhněte se rozhodně těmto modelům:

Tiskárny HP s tonery CF400,1,2,3 a CF410,1,2,3

Aktualizace podzim 2017 - pro níže uvedené tiskárny HP jsme již vyvinuli plnící sady a jsou k dispozici i kvalitní alternativní tonery. Zakoupení tiskáren lze tedy již doporučit.

Novinky společnosti HP jsou sice prošpikované novými technologiemi, to ale nenahrává výrobcům alternativních tonerů. Plnění v domácích podmínkách je prakticky nemožné, alternativní tonery jsou relativně drahé a nejsou tak spolehlivé jako jiné modely. Jedná se o tyto tiskárny:

 

Nové modely značky OKI

Novinky značky OKI jsou sice velmi podobné starším modelům, zatím však není dostupný materiál pro plnění. Proto zatím nezbývá než kupovat originální tonery, což u této značky rozhodně není úsporná záležitost.

 

Tiskárny Xerox

Nedoporučujeme ani níže uvedené barevné tiskárny značky Xerox,ačkoli s našimi renovovanými tonery díky špičkovému materiálu lze tisknout kvalitně a také lze tonery snadno plnit. Tiskárny jsou však dle našeho názoru chatrné konstrukce, pomalé a vhodné spíše do domácnosti než do firmy. Důležité komponenty navíc nejsou vyměnitelné, v případě poruchy tedy většinou nezbývá než tiskárnu vyhodit. Pokud již některou z těchto tiskáren vlastníte, nebo se rozhodnete ji zakoupit, vyhněte se nákupu tonerů u neověřených prodejců (o důvodech se můžete dozvědět více v článku - Xerox 6020, 6022, 6025 a 6027. Tonery vybírejte obezřetně.

 

 

Tiskárny Samsung

Největší výhodou tiskáren Samsung jsou relativně nízké náklady na tisk v porovnání s konkurencí při použití originálních tonerů. V případě tonerů alternativních to ale neplatí. Tisk na níže uvedených tiskárnách je navíc pomalejší a systém tisku je náchylnější k poruchám.

 

 

Jakékoliv dotazy ohledně tiskáren rádi zodpovíme na emailové adrese podpora@tonersyp.cz.