Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Návod na plnění tonerů Xerox Phaser 3010/3040 a WorkCentre 3045

Přinášíme Vám první ze série podrobných návodů k renovaci či plnění tonerů, které Vám budeme pravidelně přinášet. Díky těmto návodům zvládnete renovaci mnohem snadněji.

Kromě samotného návodu na renovaci obsahují návody také tipy, triky a rady na vyřešení problémů s tiskem a díky kterým můžete ušetřit zbytečnou cestu do servisu.

 

Tiskárny Xerox Phaser 3010/3040 a multifunkční zařízení Xerox WorkCentre 3045 patří mezi tiskárny určené především pro domácnosti a menší pracovní skupiny. Pro tyto tiskárny existují tonery se standardní kapacitou 1000 stran s označením 106R02180 a vysokokapacitní tonery s označením 106R02182. Startovací toner dodáván spolu s novou tiskárnou má pak nižší kapacitu - 300 stran při 5% pokrytí. Výměna toneru je tedy při běžném zatížení nutná již po krátkém používání.

Tiskárna používá novou technologii tisku HiQ LED technologii tisku. Díky této technologii je rozlišení tisku vyšší a spotřeba energie nižší než u starších modelů. Na straně druhé však nižší zapékací teplota může vést k některým problémům při používání alternativních tonerů. Je nutné klást důraz zejména na použití správného tonerového prášku. Otestovali jsme tonerový prášek od několika výrobců a do nabídky jsme zařadili ten, který vykazoval v testech nejlepší výsledky. Tento prášek je v našem eshopu označen jako PREMIUM. Seznam možných problémů a jejich řešení naleznete na konci článku.

Dobrou zprávou je, že startovací toner, tonery se standardní kapacitou i tonery s vysokou kapacitou jsou konstrukčně stejné, obsahují čip a je proto možné je zrenovovat na vysokou kapacitu s použitím tonerového prášku a čipu z našeho obchodu. K dispozici jsou také hotové PREMIUM renovované tonery.

 

Nářadí a pomůcky:

• Plochý šroubovák• Hadřík z mikrovlákna (nebo jiný, který nezanechává chlupy)• Speciální vysavač na toner/stlačený vzduch*• Respirátor• Ochranné brýle*• Ochranné rukavice
Plochý šroubovák
Hadřík z mikrovlákna (nebo jiný, který nezanechává chlupy)
Speciální vysavač na toner/stlačený vzduch*
Respirátor
Ochranné rukavice
*Tuto pomůcku doporučujeme, není však nezbytná Plochý šroubovák
  • Malý plochý šroubovák
  • Hadřík z mikrovlákna
  • Speciální vysavač na toner/stlačený vzduch (volitené)
  • Respirátor
  • Ochranné brýle (volitelné)
  • Ochranné rukavice

 

Potřebný materiál

  • Tonerový prášek TONERSYP (55g na jedno plnění)
  • Čip

*Kompletní materiál a ochranné rukavice jsou součástí zvýhodněné refill sady. Více podrobnosti v detailu produktu:

Refill sada pro Xerox Phaser 3010/3040/ WorkCentre 3045

Návod toner Xerox 3010 krok 1
1. Pootočením proti směru hodinových ručiček (viz obrázek) odjistěte tonerovou kazetu a vyjměte ji z tiskárny.

 

Návod toner Xerox 3010 krok 2
2. Posunutím pootevřete uzávěr (dvířka) tonerové kazety. Dvířka můžete také úplně z kolejniček vysunout, nebudou pak při plnění překážet..
Návod toner Xerox 3010 krok 3
3. Vysypte veškerý zbytkový tonerový prach z tonerové kazety. Tento krok je velmi důležitý. Smíchání starého a nového tonerového prachu může vést k problémům s tiskem. Následně tonerovou kazetu důkladně vysajte vysavačem na tonerový prach. V případě, že nemáte vysavač na tonerový prach, vyfoukejte tonerovou kazetu stlačeným vzduchem, případně tento krok vynechejte. Nikdy nevysávejte tonerový prach běžným vysavačem, mohlo by dojít k jeho vznícení!
Návod toner Xerox 3010 krok 4
4. Nasypte 55g tonerového prachu do tonerové kazety. Pokud se tonerový prach nevejde do kazety najednou, nechte toner usadit a následně pokračujte v plnění.
Návod toner Xerox 3010 krok 5
5. Po naplnění uzavřete dvířka toneru a přesvědčte se, zda nedochází k vysypávání tonerového prachu z kazety.
Návod toner Xerox 3010 krok 6
6. Vyjměte původní čip z tonerové kazety nadzvednutím plastového krytu ze strany žlutého krytu. Pro uvolnění plastového krytu čipu použijte tenký šroubovák.
Návod toner Xerox 3010 krok 7
7. Nahraďte starý čip novým čipem a nasaďte zpátky. Každý čip je možné použít pouze jednou.
Návod toner Xerox 3010 krok 8
5. Očistěte tonerovou kazetu od zbytků tonerového prachu. Nainstalujte tonerovou kazetu do tiskárny vložením a pootočením kazety ve směru hodinových ručiček.

 

Řešení problémů s tiskem

Rozmazávání textu/zdvojení textu (ghosting)

V případě, že se tisk rozmazává, je nutné nastavit vyšší teplotu zapékání pomocí nástroje pro nastavení tiskárny v případě tiskáren, nebo v ovládacím panelu multifunkčního zařízení. Hodnoty doporučujeme nastavit na maximum (+3) pro všechny typy papíru. Podrobnosti naleznete v uživatelské příručce, která je dodávána s tiskárnou. Po nastavení vyšší zapékací teploty se problém s rozmazáváním tisku zpravidla vyřeší.

Pokud se tisk (například po přejetí prstem) výrazně rozmazává i po tomto nastavení, pak je nutné zvolit v předvolbách tisku tisk na štítky, případně na hrubý papír i v případě, že tisknete na běžný papír. Toto nastavení lze změnit před každým tiskem, nebo nastavit jako základní v ovládacích panelech v sekci tiskárny a faxy po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu tiskárny a předvolby tisku.

POZOR! V případe tisku na hrubý papír, nebo štítky je VŽDY nutné použít toto nastavení. Tiskárna je na tisk na tyto média zejména při použití neoriginálních tonerů velmi citlivá.

 

 

Tisk je příliš bledý:
V případě, že je tisk bledý, je nutné nastavit vyšší kompenzační hodnoty přenosového válce pomocí nástroje pro nastavení tiskárny v případě tiskáren, nebo v ovládacím panelu multifunkčního zařízení. Podrobnosti naleznete v uživatelské příručce, která je dodávána s tiskárnou.

Tisk je příliš bledý

V případě, že je tisk bledý, je nutné nastavit vyšší kompenzační hodnoty přenosového válce pomocí nástroje pro nastavení tiskárny v případě tiskáren, nebo v ovládacím panelu multifunkčního zařízení. Podrobnosti naleznete v uživatelské příručce, která je dodávána s tiskárnou.

 

 

Tisk je příliš tmavý/skvrnitý

V případě, že je tisk tmavý, nebo se objevují nežádoucí skvrny, je nutné nastavit nižší kompenzační hodnoty přenosového válce pomocí nástroje pro nastavení tiskárny v případě tiskáren, nebo v ovládacím panelu multifunkčního zařízení. Podrobnosti naleznete v uživatelské příručce, která je dodávána s tiskárnou.