Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Je nutné čip měnit při každém plnění nebo pouze jednou?

Čip na toneru pro tiskárnu OKI, který je nutné měnit při každém plnění. Čip na toneru pro tiskárnu OKI, který je nutné měnit při každém plnění.

Existují samoresetovací (nekonečné čipy) i pro laserové tiskárny?

U některých inkoustových tiskáren jste se možná setkali s takzvanými samoresetovacími (nekonečnými) čipy na kazetách s inkoustem. V případě laserových tonerů takové čipy bohužel nejsou dostupné.

V případě laserových tiskáren a tonerů u kterých uvádíme nutnost výměny čipu, má každý naprogramovanou určitou kapacitu, která je ve většině případů shodná s kapacitou originálního toneru. Po vytištění této kapacity se čip zablokuje a je nutné jej vyměnit. Čip je tedy v tomto případě nutné měnit při každém plnění toneru.

Výjimkou jsou tiskárny a tonery, které sice čip obsahují, ale jeho výměna není nezbytná. Do této skupiny patří tonery do nejnovějších tonerů Brother (tiskárna funguje bez omezení funkčnosti), nebo tonery do nových tiskáren HP a Canon (s omezením funkce hlídání stavu náplně v toneru).