3 pravidla bezpečného používání kompatibilních tonerů ve velkých kopírkách

Vlastníte-li velkou kancelářskou kopírku formátu A3, možná jste zvažovali, zda je bezpečné používat v ní kompatibilní tonery, nebo raději zůstat u originálů. Láká vás úspora nákladů, ale nechcete riskovat poškození tak drahého stroje? Nebo kompatibilní tonery již ve vaší kopírce používáte a zajímá vás, na co si dát pozor?

Tyto 3 pravidla používání kompatibilních tonerů v kopírkách se týkají zejména:


1. Vybírejte tonery pouze od prémiových výrobců

Na světě existuje mnoho výrobců, kteří se zabývají téměř výhradně výrobou tonerů do kopírek formátu A3 a do menších strojů tonery nevyrábějí.

Díky vysoké specializaci a investicím do výzkumu a vývoje jsou jejich produkty velmi kvalitní. Používání tonerů od těchto výrobců je bezpečné a tisk je kvalitní.

Jak ale takového výrobce poznat? Dobrým indikátorem je země původu. Pocházejí zejména z Japonska, někteří pak z USA nebo Taiwanu. Z těchto zemí pocházejí i výrobci tonerů do kopírek, které nabízíme v našem e-shopu.

Toner do kopírky Konica Minolta
Kompatibilní toner do kopírky Konica Minolta s práškem vyrobeným v Japonsku.


2. Používejte tonery pouze od jednoho výrobce

Když už se rozhodnete pro jednoho výrobce tonerů a jste s ním spokojeni, neměňte jej.

Jednou z hlavních chyb při používání kopírek formátu A3 je střídání kompatibilních tonerů od různých výrobců. To vede zpravidla ke snížení kvality tisku ve formě různých defektů, šmouh, pruhů a podobně. U barevných kopírek se pak tyto problémy vyskytují častěji než u černobílých.

Co když ale z nějakého důvodu opravdu potřebujete výrobce či dodavatele změnit? V tom případě před vložením tonerů od nového výrobce použijte jednu sadu originálních tonerů, které problémy s přechodem eliminují.

Tonery do kopírky
V kopírce je důležité používat kompatibilní tonery od stejného výrobce.


Pokud z nějakého důvodu opravdu potřebujete výrobce či dodavatele změnit,

použijte před vložením tonerů od nového výrobce jednu sadu originálních tonerů. Díky tomu zamezíte problémům s přechodem mezi dodavateli.

3. Nezapomeňte na pravidelnou údržbu

Velké kopírovací stroje obvykle používá velký počet osob a dostávají pořádně zabrat. Aby byla zachována jejich plná funkčnost a kvalita tisku, je nezbytné kopírku pravidelně servisovat.

Technik při údržbě vyčistí a seřídí všechny důležité součástky. Kopírka tak bude správně podávat papír, sníží se počet záseků, defektů tisků a barevnost dokumentů zůstane zachována.

Servis kopírky
Pravidelná údržba je důležitá pro zachování bezproblémového chodu vaši kopírky.


Vyhledání toneru do kopírky

Správný toner do kopírky snadno a rychle vyhledáte pomocí vyhledávacího pole níže. Jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání toneru do tiskárny Konica Minolta C224e zadejte do vyhledávače C224e). Můžete také přímo zadat označení modelu toneru, který hledáte (například TN321K).