7 hlášení tiskáren OKI souvisejících s náhradními díly a jejich řešení

Každá barevná laserová a LED tiskárna obsahuje pásovou jednotku (také přenosový pás, transfer belt) a fixační jednotku (také zapékací jednotka, fuser, fusing unit). Barevné tiskárny OKI nejsou výjimkou.

S oběma díly se zároveň pojí několik chybových kódů a hlášení, kterými tiskárna upozorňuje na to, že je s díly něco v nepořádku. Na rozdíl od tiskáren některých jiných značek jsou však tiskárny OKI konstruovány jako skládačky a pásová i fixační jednotka je v nich jednoduše uživatelsky vyměnitelná

S jakými chybami se tedy můžete nejčastěji setkat a jak je odstranit?


Rychlý přehled:

Error: 355 - vyměňte pásovou jednotku

Error: 330 - pásová jednotka není správně nainstalována

Error: 356 - plný zásobník odpadního toneru v pásové jednotce

Error: 142, Error: 143 - chybné usazení dílů v tiskárně

Error: 354 - konec životnosti zapékací jednotky

Service Call 980: Error - zamotaný papír na válci zapékací jednotky


Replace Belt 355: Belt Life / Belt Unit Life. Install New Belt Unit. Error: 355

Hlášení „Nainstalujte novou pásovou jednotku. Životnost pásové jednotky. Chyba: 355“ poukazuje na nutnost výměny pásové jednotky.

Standardní řešení: Vyměňte přenosový pás OKI za nový.

Návod na výměnu přenosového pásu v tiskárnách OKI najdete také v našem e-booku, který si můžete stáhnout ZDARMA.

Alternativní řešení: Pokud je přenosový pás v dobré kondici, lze prodloužit dobu jeho používání vynulováním počítadla. Speciální resetovací pojistku s návodem k použití máme aktuálně k dispozici pro nejběžnější tiskárny OKI.

Dočasná první pomoc: Po otevření a zavření výstupního zásobníku (víko nad tonery) lze pokračovat v tisku.Belt Unit not installed correctly. Re-set the Belt Unit. Error: 330

Chyba „Zkontrolujte pásovou jednotku. Chyba: 330“ se zobrazí v případě, že přenosový pás není správně usazen v tiskárně.

Řešení: Zkontrolujte usazení přenosového pásu v tiskárně a opravte jej. Návod na správné usazení včetně fotografií najdete ve speciálním e-booku věnovanému tiskárnám OKI.


Waste Toner Full. Install New Belt Unit. Error: 356

Součásti každé pásové jednotky v tiskárně OKI je speciální zásobník na odpadní toner. Když se zásobník naplní, tiskárna zobrazí hlášení „Nainstalujte novou pásovou jednotku. Životnost pásové jednotky. Chyba: 356“.

Za normálních okolností se tato chyba vyskytuje zcela výjimečně. Pokud ale prodlužujete životnost pásové jednotky vynulovaním počítadla a odpadní zásobník nevyprázdníte, můžete se s chybou 356 setkat.

Řešení: Vyměňte pásovou jednotku OKI za novou.

Dočasná první pomoc: Otevřete a zavřete výstupní zásobník (víko nad tonery) a můžete pokračovat v tisku.

Prevence: V případě prodloužení životnosti pásové jednotky OKI vynulováním počítadla vyprázdněte odpadní zásobník přenosového pásu.Inspection is required. 142: Error

Service Call 143: Error

Tyto chyby poukazují na chybu v usazení obrazových válců. Jejich správné usazení však úzce souvisí s usazením pásové jednotky, a právě zde je obvykle příčina problému.

Pokud pásová jednotka v tiskárně nesedí, ovlivní to pozici obrazových válců a způsobí jednu z výše zmíněných chyb.

Řešení: Vyjměte obrazové válce i pásovou jednotku a znovu je nainstalujte. Chcete vědět, jak správně pásovou jednotku nainstalovat? Podrobný postup s fotografiemi najdete v našem e-booku.Install New Fuser Unit. Error: 354 Fuser Unit Life

„Nainstalujte novou fixační jednotku. Životnost fixační jednotky, chyba: 354.“

Řešení: Vyměňte fixační jednotku OKI.

Dočasná první pomoc: Po otevření a zavření výstupního zásobníku (víko nad tonery) lze pokračovat v tisku.

Alternativní řešení (pouze pro servisní techniky): Vynulujte počítadlo zapékací jednotky pomocí speciálního resetu. Toto řešení se týká pouze fixačních jednotek zakoupených samostatně (nikoliv jako součást tiskárny). Jak na to? Návod najdete v našem e-booku.


Service Call 980: Error

Chyba 980 upozorňuje na papír zamotaný ve fixační jednotce. Tato chyba je permanentní a nezmizí ani po vyjmutí zaseknutého papíru. K zásekům papíru dojde většinou při tisku stránek s velmi vysokým pokrytím všech barev, nejčastěji v kombinaci s automatickým oboustranným tiskem.

Řešení: Vyměňte zapékací jednotku OKI za novou.


Alternativní řešení (pouze pro servisní techniky): Vynulujte chybu 980 pomocí speciální resetovací pojistky. Toto řešení se týká pouze fixačních jednotek zakoupených samostatně (nikoliv jako součást tiskárny). Jak na to? Návod najdete v našem e-booku. Najdete v něm také tipy pro prevenci záseků tohoto typu.


Poraďte si s dalšími chybami OKI bez návštěvy servisu. Stáhněte si e-book zdarma:

Vyhledání náhradního dílu do tiskárny OKI

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného přenosového pásu či fixační jednotky do tiskárny OKI? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro model OKI MC363dn stačí zadat 363dn). Můžete také přímo zadat označení dílu, který hledáte (například 44472603).