Budou neoriginální tonery v mé tiskárně fungovat?

Pokud si při nákupu tonerů do tiskárny kladete tuto otázku, nejste sami. Možná máte nepříjemné zkušenosti s neoriginálními tonery z minulosti, možná nevěříte, že mohou levnější tonery fungovat stejně dobře jako drahé originály. Vaše obavy chápeme a setkáváme se s nimi poměrně často.

Je tedy možné ušetřit, a zároveň vybrat toner se kterým budete spokojeni?

Když jsme s prodejem tonerů začínali, často jsme naivně věřili slibům výrobců o extrémní spolehlivosti jejich tonerů, které údajně tiskly „stejně jako originál“. Ve skutečnosti jsme však naráželi na tonery velmi pochybné kvality. Takové tonery se na trhu běžně vyskytují dodnes.


S jakými problémy jsme se nejčastěji setkávali?

  • nekvalitní tisk již od první stránky (věrnost barev, sytost černých ploch)
  • defekty v tisku v průběhu používání (pruhy, čáry, šmouhy)
  • málo vytištěných stránek
  • vysypávání tonerového prášku do tiskárny
  • poškození dílů v tiskárně

Kromě tonerů pochybné kvality jsou však k dostání i takové, které splní očekávání kvality a nabídnou skvělý poměr ceny a výkonu. Jak ale poznat, které to jsou?


Testování tonerů a vlastní výroba

Hledání odpovědi nás nakonec přivedlo k rozhodnutí tonery pečlivě testovat na svých vlastních tiskárnách ještě předtím, než vám je nabídneme. Díky tomu jsme mohli kompatibilní a renovované tonery od nekvalitních výrobců zcela vyřadit a vám nabídnout pouze ty, které bychom si sami koupili.

Při testech kompatibilních a renovovaných tonerů sledujeme především kvalitu tisku v průběhu celé doby používání, počet vytištěných stran a vliv na tiskárnu (sypání toneru, poškození dílů a podobně).

Abychom byli u některých modelů schopni dosáhnout a udržet vysokou kvalitu za přijatelnou cenu, začali jsme tyto tonery sami vyrábět. To je případ všech tonerů do tiskáren OKI, tonerů Brother nebo také tonerů do tiskáren Kyocera. Další tonery pak odebíráme pouze od pečlivě vybraných dodavatelů, pro které je kvalita stejně důležitá jako pro nás.

Jsme přesvědčeni, že kvalitní neoriginální tonery jsou výbornou možností, jak šetřit náklady, a přitom tisknout kvalitně a bez starostí. I proto na všechny neoriginální tonery, které dodáváme, poskytujeme doživotní záruku.

Testování tonerů je velmi důležité.
Díky důkladnému testování přesně víme, jaké tonery vám dodáváme.