Jaký je rozdíl mezi doporučenou a maximální měsíční zátěží?

Stejně jako jakýkoliv jiný výrobek je každá tiskárna stavěna na určitou zátěž. Zatímco domácím tiskárnám stačí zvládnout vytisknout pár stránek týdně, ty kancelářské musí leckdy vytisknout desítky i stovky dokumentů od několika uživatelů denně.

Jak tedy vybrat tiskárnu, která bez problémů dlouhodobě zvládne všechny požadavky uživatelů bez technické ujmy? Věnujte při výběru tiskárny pozornost pojmům doporučená a maximální měsíční zátěž.

Maximální měsíční zátěž

Uvádí nejvyšší počet stránek, které je tiskárna schopna vytisknout za měsíc. Tomuto počtu výtisků bychom se rozhodně neměli blížit opakovaně, jinak se tiskárna může pokazit.

Hodnota maximální měsíční zátěže je obvykle relativně vysoká, a to i u levných tiskáren. Například u tiskárny HP Laser 107w, která patří mezi nejlevnější na trhu, je maximální měsíční zatížení 10 000 stránek. Tiskárna Canon MF443dw, která patří do střední třídy, zvládne až 80 000 stránek měsíčně.


Doporučená měsíční zátěž

Uvádí přibližný počet stránek, které je vhodné měsíčně vytisknout, aby byla tiskárna v ideální kondici. Právě toto číslo sledujte při výběru laserové tiskárny.

Doporučená zátěž býva násobně nižší než ta maximální. Například u výše zmíněné tiskárny HP Laser 107w je doporučená měsíční zátěž 1 500 stránek, v případě Canonu MF443dw je to 4 000 stránek.


Jak vybrat vhodnou tiskárnu? Podívejte se na články, které vám s výběrem pomohou:

Stáhněte si užitečný ebook: