Je použití tonerového prášku bezpečné?

Odkud tonerový prášek TONERSYP pochází a je bezpečné s ním manipulovat?

Při plnění tonerů svépomoci doporučujeme používat rukavice.
Při svépomocném plnění tonerů doporučujeme používat rukavice a další ochranné pomůcky.

Jsou s používáním tonerového prášku spojena nějaká zdravotní rizika?

Tonerový prášek TONERSYP pochází od certifikovaných výrobců. Je chemicky stabilní a při použití v souladu s návodem není nebezpečný.

Námi nabízené tonerové prášky vyhovují směrnici RoHS o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních.

Při vystavení se větší koncentraci prachu bez použití ochranných pomůcek se může vyskytnout běžné podráždění dýchacích cest nebo očí. Doporučujeme proto při plnění tonerů používat respirátor, rukavice, případně ochranné brýle.Tonerový prášek lze snadno umýt mýdlem a vlažnou vodou
Tonerový prášek lze snadno umýt mýdlem a vlažnou vodou.

Jak odstranit zašpinění tonerovým práškem?

Tonerový prášek lze snadno umýt. Pokud si tedy při plnění tonerové kazety zašpiníte ruce, umyjte je mýdlem a vlažnou vodou. Zašpiněné oblečení vyperte. Tonerový prášek je na rozdíl od inkoustu dobře pratelný a nezanechává skvrny.

Pokud se vám tonerový prášek rozsype na stole nebo na podlaze, vytřete jej suchým jednorázovým ubrouskem a zbytky následně dočistěte vlhkým hadříkem.

Prášek však raději nevysávejte běžným domácím vysavačem. Ty totiž většinou nejsou uzpůsobeny pro filtraci tak jemných částic a navíc jejich rychlý pohyb ve vysavači způsobuje výboje statické elektřiny. Prášek by se tak mohl vznítit, poškodit vysavač, případně "kopat" a způsobit úraz elektrickým proudem.


Abyste naplnění prázdného toneru hravě a bez rizika zvládli, máme pro vás podrobné návody. V nich vám krok za krokem ukážeme jak toner naplnit.

Jdeme na to? Pro vyhledání správného tonerového prášku do vaší tiskárny stačí jednoduše do vyhledávače níže zadat model tiskárny nebo jeho část (například pro model Brother DCP-L2512D stačí zadat L2512D).