Je tonerový prášek pro všechny tiskárny stejný?

Potřebujete k doplnění svého toneru speciální tonerový prášek? Nebo stačí použít jakýkoliv, třeba z jiné tiskárny?

Tonerový prášek v lahvičkách
Tonerový prášek v lahvičkách pro plnění tonerů v barevných laserových tiskárnách.

I když může tonerový prášek na první pohled vypadat stejně, ve skutečnosti se liší nejen mezi jednotlivými značkami tiskáren, ale často také pro modely stejné značky.

Prášek se liší složením, způsobem výroby a dalšími vlastnostmi, které jsou důležité pro správnou funkčnost konkrétní tiskárny. Použití správného tonerového prášku je tedy nevyhnutné pro to, aby tiskárna fungovala a kvalitně tiskla.

Správný tonerový prášek musí mít v případě svépomocného plnění speciální vlastnosti. Díky ním bude perfektně fungovat i když nemáte k renovaci a vyčištění toneru k dispozici profesionální nástroje.Pokud byste použili nesprávný tonerový prášek, ihned byste to poznali. Tisk by byl nečitelný, rozmazaný, nebo by vytištěné stránky byly prázdné.

Prášek by se také nemusel na papír správně zapéct a sypal by se tak do tiskárny. Zbytečně byste riskovali poškození nebo dokonce zničení tiskárny.


Vyhledání správného tonerového prášku

S výběrem tonerového prášku si ale nemusíte lámat hlavu. Pro vyhledání toho správného stačí jednoduše zadat váš model tiskárny nebo jeho část do vyhledávače níže (například pro vyhledání prášku do tiskárny OKI MC363 stačí zadat MC363).