Kam vyhodit prázdný toner?

Možná právě řešíte, kam s prázdnými tonery, které se vám v kanceláří válejí a zbytečně zabírají místo. Nechcete je však jen tak vyhodit do běžného komunálního odpadu nebo přemýšlíte, že by ještě mohly někomu posloužit? V obou případech máte pravdu. Zde je několik možností, co se dá s prázdnými tonery dělat.

Veškeré prázdné tonery a inkoustové kazety totiž obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu. Jak je tedy dále využít nebo ekologicky recyklovat? Zde je několik možností:


Bezplatný zpětný odběr elektrozařízení

Pokud je na prázdném toneru nebo inkoustové náplni čip, pak se jedná o elektrozařízení a můžete jej bezplatně odevzdat na místech k tomu určených. Zbavit se takto můžete například i vysloužilých tiskáren. Podrobné informace o bezplatném odběru jsme pro vás sepsal v tomto článku:


Sběrový dvůr

Prázdné tonery a inkoustové náplně můžete také odevzdat ve sběrovém dvoře ve vašem městě či obci. To platí bez ohledu na to, zda jde o elektrozařízení nebo nikoliv. Veškeré prázdné tonery a inkoustové kazety totiž obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu. Zde si již s tonery snadno poradí a zajistí recyklaci prázdných tonerů nebo jejich likvidaci dle předpisů.

Prázdné tonery nepatří do směsného ani separovaného odpadu
Prázdné tonery nepatří do směsného ani separovaného odpadu. Likvidaci zajistí sběrový dvůr ve vašem městě.


Vrácení dodavateli

Pokud je cesta do sběrového dvora pro vás časově náročná nebo tato možnost ve vašem okolí chybí, můžete prázdné tonery a inkoustové náplně vrátit vašemu dodavateli. Ten by měl zajistit bezplatnou ekologickou recyklaci nebo likvidaci.

Prázdné tonery vyzvedneme a zlikvidujeme na naše náklady

Pokud jste našim registrovaným zákazníkem, zabezpečíme vyzvednutí a odvoz prázdných tonerů přímo z vaší firmy zcela na naše náklady.

Pokud jste našim zákazníkem, stačí nám použité tonery a náplně zaslat na naši adresu. My je roztřídíme a ty, které již nelze dále použít předáme firmě, která se postará o jejich ekologickou likvidaci.

Pokud jste našim registrovaným zákazníkem, zabezpečíme vyzvednutí a odvoz prázdných tonerů přímo z vaší firmy zcela na naše náklady.

Registrujte se a získejte další výhody. Například:

  • slevu na všechny tonery a náplně do tiskáren
  • roční záruku vrácení peněz za nepoužité kompatibilní a  renovované tonery
  • možnost uložit si vaše tiskárny a objednat tonery a náplně mnohem snadněji


Výkup prázdných tonerů

Některé prázdné originální a renovované tonery využíváme k opětovné renovaci. Pokud máte zrovna ty, které nejvíce potřebujeme rádi je od Vás vykoupíme.

Zde je aktuální seznam tonerů, které vykupujeme.


Máte vhodný toner? Doplňte si ho!

Pokud rádi kutíte a máte vhodný originální nebo renovovaný toner, můžete ho svépomocně naplnit. Že jste toner ještě nikdy neplnili? To vůbec nevadí. Materiál i návod k plnění vám poskytneme.

Některé tonery si můžete naplnit sami.
Některé prázdné tonery si můžete naplnit sami. Příkladem jsou tonery do tiskáren OKI. Ukážeme vám jak na to.


Rozhodli jste se dát prázdnému toneru druhou šanci? Vhodný materiál k plnění vyhledáte v našem průvodci.