Tiskové válce do tiskáren Xerox

Tiskové válce do tiskáren Xerox
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete tiskové válce (tiskové jednotky) do tiskáren Xerox. Tonery do tiskárny Xerox najdete v kategorii Tonery do tiskáren Xerox.

Vyberte si tiskové válce do tiskáren Xerox podle modelu tiskárny

Xerox C
Xerox DocuCentre

Nejprodávanější tiskové válce do tiskáren Xerox

Tiskový válec Xerox je součástka, která přenáší tonerový prášek na papír pomocí elektrostatického náboje. Tiskový válec Xerox bývá také označován těmito českými a anglickými názvy:

 • tisková jednotka
 • zobrazovací jednotka Xerox
 • zobrazovací válec Xerox
 • obrazový válec Xerox
 • tiskový válec Xerox
 • válec Xerox
 • optický válec Xerox
 • buben Xerox

 • imaging unit
 • drum unit
 • drum
 • photoconductor unit


Válec je pokrytý citlivou vrstvou, která reaguje na světlo laseru z laserové tiskárny. Válec se v tiskárně otáčí a přitahuje částečky tonerového prášku na místa, kde byl osvětlen laserem nebo LED diodami. Poté se tonerový prášek z válce přenese na papír, který dále putuje do fixační jednotky, kde je prášek zafixován teplem a tlakem.


Jaké tiskové válce do tiskáren Xerox nabízíme?

U nás najdete originální tiskové válce Xerox, které vyrábí a doporučuje přímo výrobce tiskárny. Jejich výhodou je stabilní a garantovaná kvalita, nevýhodou pak vysoká cena.

Proto nabízíme i levnější kompatibilní válce od jiných výrobců. Z vlastních zkušeností víme, že kvalita kompatibilních válců může být různá, a proto válce nakupujeme pouze od výrobců, které máme dlouhodobě ověřené.

Všechny kompatibilní tiskové válce dodáváme s doživotní zárukou. Můžete je tak bez obav použít v levných tiskárnách Xerox, ale i v nejdražších multifunkčních kopírkách. 

Jaký je rozdíl mezi tonerem a tiskovým válcem Xerox?

Toner neboli tonerová kazeta obsahuje tonerový prášek – „barvu“, která se v tiskárně přenáší na papír při tisku stránky. Toner do tiskáren Xerox najdete v kategorii Tonery do tiskáren Xerox.

Na rozdíl od toneru, tisková jednotka Xerox neobsahuje žádné nebo jen malé množství náplně (barvy). Jedná se ale o důležitý díl, bez kterého by laserová tiskárna nefungovala.


Výměna tiskového válce Xerox

Jak poznáte, kdy máte tiskový válec vyměnit?

Válce v moderních tiskárnách Xerox obsahují čip, pomocí kterého tiskárna automaticky hlídá stav tiskové jednotky a upozorní vás, jakmile se začne blížit konec její životnosti.

Zatímco černobílé tiskárny Xerox obsahují pouze jeden tiskový válec, v barevných tiskárnách a kopírkách najdete válce celkem čtyři – černý, azurový, purpurový a žlutý. Každý z barevných válců se mění samostatně. Vždy proto sledujte, který válec je nutné vyměnit.

Postup výměny tiskového válce je jednoduchý a najdete ho v návodu ke své tiskárně Xerox.


Výměna tiskového válce Xerox před uplynutím životnosti?

Může se stát, že budete potřebovat vyměnit tiskovou jednotku ještě před uplynutím její životnosti. Obvykle se tak děje v případě fyzického poškození fotoválce, například při poškrábání nebo při zhoršení kvality tisku.

Pokud je tiskový válec opotřebený, budou na vytištěných stránkách svislé pruhy na okraji stránek. Poškozený fotoválec zase poznáte tak, že se na vytisknutých stránkách objeví opakované defekty ve vzdálenosti obvodu optického válce.

Fotoválec můžete v tiskárnách Xerox vyměnit i kdykoliv před uplynutím jeho životnosti.


Jak s tiskovým válcem Xerox zacházet?

Zobrazovací válec Xerox obsahuje optický válec zelené barvy, který je citlivý na světlo a dlouhodobé vystavení světlu by ho poškodilo. Proto je nutné skladovat fotoválec vždy v uzavřeném obalu. Pokud válec potřebujete z tiskárny vyjmout, vždy jej přikryjte papírem.

Fotoválce jsou také velmi náchylné na poškození ostrými předměty. Při manipulaci proto dávejte pozor, abyste fotoválec nepoškrábali. Jakýkoliv škrábanec bude viditelný na vytištěném dokumentu.

Jak vybrat správný tiskový válec do tiskárny Xerox

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného fotoválce do tiskárny Xerox vede přes náš vyhledávač. Stačí do něj zadat váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání válce pro Xerox B215 stačí zadat B215). Můžete také přímo zadat označení fotoválce, který hledáte (například 101R00664).

Barevné tiskárny a kopírky Xerox obsahují čtyři válce (pro každou barvu jeden). Výhodou je, že můžete vždy vyměnit pouze ten válec, který je na konci životnosti.

V případě některých kopírek a tiskáren Xerox kupujete vždy pouze jeden typ válce a ten můžete použít pro kteroukoliv barvu. Příkladem takových válců a tiskáren jsou:


Články a další informace k tiskovým válcům