Zobrazovací válce do tiskáren Kyocera

Zobrazovací válce do tiskáren Kyocera
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete válce do tiskáren Kyocera. Tonery najdete v kategorii Tonery do tiskáren Kyocera.

Nejprodávanější zobrazovací válce do tiskáren Kyocera

Válcová jednotka (drum unit) pro Kyocera DK-1150 kompatibilní
Kapacita: 100000 stránek
Válcová jednotka (drum unit) pro Kyocera DK-170, FS-1320D/FS-1370DN/ECOSYS P2135
Kapacita: 100000 stránek
Válec Kyocera DK-8350, TaskAlfa 2552ci/2553ci/3252ci/3253ci originální
Kapacita: 200000 stránek

K čemu slouží válec v tiskárně Kyocera

Tiskový válec je součást každé tiskárny Kyocera. Jeho úlohou je přenášet tonerový prášek z tonerové kazety na papír pomocí elektrostatického náboje.

Válec Kyocera bývá také označován jako:

  • fotoválec
  • válcová jednotka
  • zobrazovací jednotka
  • zobrazovací válec
  • obrazový válec
  • tiskový válec
  • optický válec
  • drum kit
  • maintenance kit


Jaký je rozdíl mezi tonerem a fotoválcem Kyocera?

Tonery i fotoválce jsou v tiskárnách Kyocera samostatně vyměnitelnými díly.

Toner neboli tonerová kazeta je plastový zásobník, který obsahuje tonerový prášek („barvu“), který se v tiskárně přenáší na papír při tisku stránky. V tiskárnách Kyocera bývá nazýván  „toner kit“ a označován písmeny TK – například TK-1170, TK-3060 nebo TK-3160. Tonery do tiskáren Kyocera najdete v kategorii Tonery do tiskáren Kyocera.

Tonerová kazeta se pak v tiskárně vloží do fotoválce a v průběhu používání tiskárny dochází k postupnému přesunu tonerového prášku do válcové jednotky a dále na papír.

Válcová jednotka obsahuje fotoválec, který je pokrytý citlivou vrstvou reagující na světlo laseru nebo LED diod z laserové tiskárny. Válec se v tiskárně otáčí a přitahuje tonerový prášek na místa, kde byl osvětlen laserem nebo LED diodami. Poté se tonerový prášek z válce přenese na papír, který dále putuje do fixační jednotky, kde je prášek zafixován teplem a tlakem.

V tiskárnách Kyocera bývá válec označován písmeny DK (drum kit), například DK-1150 nebo DK-170. Válec se dá zakoupit samostatně nebo v některých případech jako součást sady náhradních dílů tzv. údržbové sady (maintenance kit).


Výměna válce Kyocera


Jak často se válec v tiskárnách Kyocera mění?

Zatímco tonerové kazety Kyocera TK budete měnit zpravidla po několika tisících vytištěných stránkách, válce DK v tiskárnách Kyocera mají mnohem vyšší kapacitu. Jejich životnost se u jednotlivých modelů liší, často však bývá i 100 000 stran. Válcovou jednotku budete tedy v průběhu životnosti tiskárny měnit velmi zřídka.

Výjimkou jsou pouze válce v nejmenších a nejlevnějších tiskárnách Kyocera, u kterých je životnost válce kolem 10 000 stránek (například válec DK-1248).


Jak poznáte, kdy máte fotoválec vyměnit?

Některé modely tiskáren vás na nutnost výměny válcové jednotky samy upozorní. Hlášení se mohou u jednotlivých modelů tiskáren Kyocera lišit a mohou obsahovat zmínku o výměně údržbové sady (maintenance kitu).

Fotoválec bude nutné vyměnit také tehdy, když dojde ke zhoršení kvality tisku z důvodu jeho opotřebení. To se obvykle projeví černými pruhy na okraji stránky.


Jak s válcem Kyocera při výměně zacházet?

Válcová jednotka Kyocera obsahuje optický válec, který je citlivý na světlo a dlouhodobé vystavení světlu by ho poškodilo. Proto je nutné fotoválec skladovat v uzavřeném obalu. Pokud válec potřebujete z tiskárny vyjmout, vždy ho přikryjte papírem.

Fotoválce jsou také velmi náchylné na poškození ostrými předměty. Při manipulaci proto dávejte pozor, abyste fotoválec nepoškrábali. Jakýkoliv škrábanec bude viditelný na vytištěném dokumentu.


Jak vybrat správný fotoválec do tiskárny Kyocera

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného fotoválce do vaší tiskárny? Do vyhledávacího pole níže zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání fotoválce do tiskárny Kyocera M2040dn stačí zadat M2040). Můžete také zadat přímo označení fotoválce, který hledáte (například DK-1150).

Články a nejčastější dotazy k fotoválcům do tiskáren Kyocera