Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Jak na bílé pruhy v tisku - Konica Minolta 1600w/1650EN/1680mf/1690mf

Jste majitelem barevné laserové tiskárny Konica Minolta 1600w, 1650EN, 1680mf nebo 1690mf a při tisku se v tištěných dokumentech objevují bílé svislé pruhy? Nezoufejte, nejedná se o vážnou závadu a ani Vás nečeká velká investice do opravy. Dokonce se nejedná ani o vadu spotřebního materiálu jak jste se možná dočetli na internetu. Závadu můžete opravit dokonce zcela svépomocně. Poradíme jak na to.

Většinu majitelů tiskáren při spatření bílých vertikálních pruhů ve výtiscích napadne, že některý díl v tiskárně bude pravděpodobně na konci životnosti a čekají je nemalé investice do odstranění závady.

Výměna dílů by ale byla drahá a především zbytečná. Příčinou zmíněné vady v tisku je špinavé sklíčko laseru, který se v tiskárně stará o přenos obrazu na zobrazovací jednotku. Zašpinění je způsobováno vlivem tonerového prášku, který v malém množství odpadává z tonerových kazet. Tonerový prášek pak brání tomu, aby laserový paprsek správně dopadl na zobrazovací válec. Výsledkem jsou bílé pruhy v tisku, jak můžete vidět na ukázce níže.


Bílé pruhy v tiskárně Minolta 1680mf

 

Postup k vyčištění sklíčka a odstranění závady je následující:

  1. Otevřeme horní kryt tiskárny.
  2. Vyjmeme zobrazovací jednotku.
  3. Očistíme sklíčko laseru, případně i jeho kryt od všech nečistot. K očištění použijeme čistý suchý hadřík z mikrovlákna. Sklíčko laseru se nachází mezi zobrazovací jednotkou a tonery. Na fotografiích níže je zvýrazněno zeleným rámečkem (fotografie jsou kvůli lepší viditelnosti pořízené ze zadní strany tiskárny).
  4. Vložíme zpět zobrazovací jednotku, zavřeme tiskárnu a provedeme testovací výtisk.
  5. Pokud problém přetrvává, opakujeme čištění znovu.

 

Sklíčko laseru a jeho kryt před vyčištěním.
Bílé pruhy v tiskárně Minolta 1680mf
Sklíčko laseru a jeho kryt po vyčištění.
Bílé pruhy v tiskárně Minolta 1680mf