Jak předejít chybě Service Call 231: Error 03 v tiskárnách OKI

Zobrazuje se na displeji vaší tiskárny OKI "Service Call 231: Error 03"? Ukážeme vám, co chybu obvykle způsobuje, jak se jí zbavit a jak těmto chybám předcházet.

Kdy se chyba Service Call 231: Error 03 může objevit?

1. Chyba komunikace mezi tiskárnou a tonerem

Jedná se o chybu, která se vyskytuje zejména v barevných tiskárnách OKI. Zobrazí se obvykle v případě problémů v komunikaci mezi tiskárnou a tonerem. Může se tedy jednat o problém s kontaktem nebo o vadu čipu na konkrétním toneru. Pokud čipy na toneru nemůže tiskárna správně přečíst, zobrazí chybu SERVICE CALL 231:ERROR 03.


2. Používání tonerů od různých výrobců současně

Velmi často se chyba objeví při současném používání neoriginálních tonerů od různých výrobců s různými čipy. Odlišnost čipů jednotlivých barev, často tiskárna vyhodnotí jako chybu v komunikaci a opět zobrazí chybu SERVICE CALL 231:ERROR 03.Co dělat, když chyba Error 231 svítí na displeji vaší tiskárny

1. Nejdříve zjistíme, zda problém nezpůsobil pouze špatný kontakt mezi čipem na toneru a tiskárnou. Vyjměte tonery z tiskárny a suchým hadříkem očistěte kontaktní plochy čipů na tonerech. Očistěte také kontakty v zobrazovací jednotce. Toto je možné pouze u tiskáren, které nepoužívají bezkontaktní čipy - například OKI MC363, OKI MC342, OKI MC362, OKI C301, OKI C310, OKI C332 a další stejného typu.

Kontaktní plochy v tiskárně OKI
Kontaktní drátky v tiskárně OKI, které je potřeba očistit.


2. Zkontrolujte, zda tonery používané v tiskárně pocházejí od stejného výrobce. Pokud ne, je nutné je vyměnit. Nechcete investovat do celé nové sady tonerů a původní tonery jsou jinak funkční? Pak stačí vyměnit na tonerech čipy. Opět je důležité, aby byly kvalitní a od stejného výrobce

Tonery v tiskárně OKI od stejného výrobce
Pro bezchybný provoz barevných tiskáren OKI je nutné používat kvalitní tonery. A pokud používáte tonery neoriginální, pak vždy pouze od jednoho výrobce současně.


Pokud se rozhodnete vyměnit pouze čipy,

je třeba počítat s tím, že nové čipy neprodlouží životnost tonerů v tiskárně. Pokud by tedy tonery byly před vypotřebováním, doporučujeme vyměnit kompletní tonery.


Pokud máte tonery od stejného výrobce a čipy na nich jsou také od stejného výrobce (vypadají stejně, mohou se ale lišit barvou), vyměňte pouze tu kazetu, po jejímž vložení se chyba zobrazuje.


Různé varianty chyby Service Call 231

Na displeji tiskárny OKI se mohou, kromě nejčastější chyby SERVICE CALL 231:ERROR 03 objevit i její další varianty. Podle ní pak můžete identifikovat konkrétní toner, který problém způsobuje:

  • SERVICE CALL 231:ERROR 05 - tato chyba se týká černého toneru/černého obrazového válce
  • SERVICE CALL 231:ERROR 06 - tuto chybu způsobuje žlutý toner/žlutý obrazový válec
  • SERVICE CALL 231:ERROR 07 - chyba se týká purpurového toneru (magenta)/obrazového válce
  • SERVICE CALL 231:ERROR 08 - chyba je způsobena azurovým tonerem (cyan)/obrazovým válcem


Jak se chybě vyhnout a neutrácet za originální tonery

Ani výše uvedené skutečnosti však neznamenají, že se musíte vzdát používání neoriginálních tonerů a kupovat pouze drahé originály. Stačí dodržovat tyto zásady:

Používejte tonery s kvalitními čipy

  • Můžete použít originální tonery, ale stačí i kvalitní renovované. Ty budou bez problémů fungovat jak v kombinaci s originálními tonery, tak samostatně.

Nemíchejte v tiskárně tonery různých alternativních výrobců najednou

  • Používání různých tonerů častěji způsobuje chybu SERVICE CALL 231:ERROR 03.
  • Kromě chybových hlášení mohou nekvalitní tonery způsobit také vady tisku, či dokonce poškození tiskárny, což je důvod, proč je výběr správného dodavatele tak důležitý.


Se správně vybranými neoriginálními tonery můžete tisknout kvalitně a bez zbytečných chybových hlášení. Stejně jako náš zákazník, který výhody tonerů shrnul v recenzi.


Recenze toneru OKI
Získejte fotoprůvodce zdarma:


Vyhledání toneru s funkčními čipy do vaší tiskárny OKI

Nejrychlejší cesta k vyhledání toneru do vaší tiskárny OKI? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání toneru do tiskárny OKI MC363dn stačí zadat MC363). Pokud znáte označení konkrétního toneru, který potřebujete, můžete zadat i to (například 46508712).


Tento článek se vztahuje
k těmto produktům: