Jak ušetřit a přitom nezničit tiskárnu OKI nekvalitními tonery?

Pokud máte na stole černobílou tiskárnu OKI, možná jste při posledním nákupu tonerů byli překvapeni, jak jsou originální tonery drahé. Jistě, je to cena za to, že tiskárna bude fungovat spolehlivě a nenechá vás na holičkách zrovna v nejméně vhodnou chvíli. Nedalo by se ale stejného výsledku dosáhnout i za nižší cenu?

Podobnou otázku si klade mnoho dalších majitelů. Po levnější možnosti tisku se rozhodnou pátrat na internetu, který nabízí nespočet lákavých možností, jak za desetinu ceny získat stejnou službu. Je to ale skutečně tak jednoduché?

V tomto článku se dozvíte:

Na co si dát při výběru toneru do tiskárny OKI pozor

Při nákupu tonerů do tiskáren OKI se rozhodně vyhněte levným kompatibilním tonerům. Zatímco u některých značek a modelů tiskáren mohou být kompatibilní tonery dobrou volbou, v případě tiskáren OKI to neplatí. Proč?

Levné kompatibilní tonery do tiskáren OKI totiž obsahují nekvalitní tonerový prášek, který nemá dostatek lubrikačních složek. Takový prášek zanáší obrazový válec v tiskárně a postupně vede k jejímu poškození.


Pokud máte černobílou tiskárnu OKI,

vyhněte se levným kompatibilním tonerům. Ty totiž zanášejí obrazový válec a zhoršují kvalitu tisku.


Jak vypadá tisk s levnými tonery do tiskáren OKI?

Jak takové poškození vypadá? Na výtiscích se postupně začnou objevovat svislé bledé pruhy. Těch postupně přibývá, až je tisk téměř nečitelný. Vytištěné stránky vypadají, jako by v tiskárně docházel toner, toho je však ve skutečnosti dostatek. Problém nepomůže vyřešit ani výměna toneru za nový, i kdyby byl originální.


Tisk s nekvalitním tonerem
Bledé výtisky z tiskárny OKI, ve které zákazník použil levný kompatibilní toner (vlevo). Stránka vpravo je výtisk z tiskárny s vloženým renovovaným tonerem TONERSYP.

Řešením problému je výměna nebo oprava poškozeného obrazového válce a následné použití kvalitního originálního (dražšího) nebo renovovaného (levnějšího) toneru.


Je příčina bledého tisku pouze nekvalitní toner?

Problém s bledým tiskem se v tiskárnách OKI může vyskytnout i v případě smíchání dvou neoriginálních (i když kvalitních) tonerů od různých výrobců. Jak tomu předejít? Poradíme vám v samostatném článku:


Získejte fotoprůvodce zdarma:


Jak poznám nekvalitní toner do tiskárny OKI?

Při nákupu tonerů do tiskáren OKI se tedy rozhodně vyhněte levným tonerům označených jako kompatibilní. Kromě označení poznáte tyto tonery i podle podezřelé ceny, která může být i desetkrát nižší než toner originální.

Pokud jste již kompatibilní toner zakoupili a nejste si jisti, zda to může být jeden z těch problémových, zde je ukázka jak takový toner může vypadat. Oproti originálnímu toneru může mít fialový zámek nebo další prvky typické pro čínské kompatibilní tonery (špunt nebo speciální nálepka).

Kompatibilní toner do tiskárny OKI
Takto může vypadat kompatibilní toner do tiskárny OKI, který způsobuje problémy s tiskem.
Kompatibilní toner do tiskárny OKI
Levné kompatibilní tonery do tiskáren OKI mají obvykle na boku zátku a speciální nálepky, které na originálním a renovovaném toneru nenajdete.
Jak správně vybrat neoriginální tonery do tiskárny OKI a (skutečně) ušetřit?

Originální toner je bezpochyby jistota. Pokud ale nechcete zbytečně platit tisíce korun navíc, je vhodnou variantou kvalitní renovovaný toner. Co by měl takový toner splňovat?

  • Toner obsahuje kvalitní tonerový prášek s dostatkem lubrikačních složek.
  • Toner je vyroben z prázdných originálních tonerů. Tím se zabrání nejen kontaminaci nekvalitním práškem, ale zajistíme tím také perfektní usazení toneru v tiskárně.
  • Funkčnost tonerů je dostatečně otestovaná v tiskárnách výrobce nebo prodejce. To zahrnuje nejen test každého vyrobeného toneru, ale také dlouhodobý test v tiskárnách, při kterém tonery vytisknou tisíce testovaných stránek.


Vyhledání toneru do vaší tiskárny OKI?

Výběr správného toneru do tiskárny OKI je snadný. Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání toneru do tiskárny OKI B412dn stačí zadat B412). Pokud znáte označení konkrétního toneru, který potřebujete, můžete zadat i to (například 45807106)


Kterých tiskáren se tento článek týká?


Máte další dotazy? Jsme připraveni je zodpovědět a pomoct vám.