K čemu slouží reseter v tonerech v tiskárnách Brother?

Reseter, neboli resetovací kolečko, je součástí všech standardních tonerů v novějších tiskárnách Brother. Na co je toto kolečko dobré, kdy ho budete potřebovat a jak vybrat to správné?

Co je to resetovací kolečko a jaká je jeho funkce?

Reseter (anglicky reset gear) je malé plastové kolečko umístěné pod bočním krytem tonerových kazet v tiskárnách Brother.

Díky této součástce:

  1. Tiskárna pozná, že byl vložen nový toner.
  2. Tiskárna identifikuje kapacitu vloženého toneru.
Resetovací kolečko na toneru Brother TN-2421
Resetovací kolečko na toneru Brother TN-2421


Kdy budete reseter potřebovat a jak vybrat ten správný?

Resetovací kolečko budete potřebovat pouze tehdy, pokud si chcete svépomocně naplnit startovací toner (tedy toner, který byl součástí tiskárny při jejím zakoupení). Startovací tonery totiž resetovací kolečka neobsahují. Aby bylo možné toner po naplnění použít, je nutné kolečko dodatečně nainstalovat.

Správný reseter pro váš toner vyberete jednoduše. Stačí do vyhledávacího okna napsat model vaší tiskárny a po vyhledání na něj kliknout. Zobrazí se vám všechny produkty vhodné pro vaši tiskárnu, včetně správného reseteru.V některých případech bývá reseter dodáván jako součást tzv. resetovacího kitu. Ten kromě samotného resetovacího kolečka s pružinkou obsahuje i další díly, například upravený plastový bok kazety. S resetovacím kitem lze proměnit startovací toner na toner standardní a po naplnění ho bez problémů používat.

Porovnání startovacího a standardního toneru do tiskárny Brother
Startovací tonery (vlevo) resetovací kolečka nemají. Pokud chcete, aby po naplnění fungovaly, je nutné resetovací kolečko dokoupit. V pŕípadě tonerů TN-2411 a TN-2421 na obrázku jsou kolečka dodávaná jako součást tzv. resetovacího kitu, který obsahuje i pružinku a upravený boční kryt toneru.


Jak resetovací kolečko správně použít?

Postup instalace resetovacího kolečka je u každého modelu tiskárny jiný. Pro nejčastější modely jsme připravili videonávody, pomocí kterých resetovací kolečko správně nastavíte.

Videonávody jsou k dispozici přímo na stránce konkrétního reseteru nebo resetovacího kitu po kliknutí na odkaz Návod na výměnu. Návody najdete také na našem youtube kanálu.

Návod na instalaci reseteru nebo resetovacího kitu najdete na stránce produktu po kliknutí na odkaz „Návod na výměnu“.
Návod na instalaci reseteru nebo resetovacího kitu najdete na stránce produktu po kliknutí na odkaz „Návod na výměnu“.


Lze resetovací kolečko použít opakovaně?

Ano. Velkou výhodou reseterů je možnost jejích opakovaného použití. Při opakovaném plnění stejného toneru stačí tedy kolečko znovu nastavit do výchozí pozice.

Po vynulování počítadla toneru v tiskárně můžete reseter vyjmout a použít v jiném toneru stejného typu.

Při používání reseterů ovšem pozor na kompatibilní tonery, které se mohou lišit konstrukcí tonerové kazety, reseteru samotného i postupem instalace reseteru do výchozí polohy.


Vyhledání správného resetovacího kolečka a resetovacího kitu

Správný resetovací kit pro váš toner vyberete jednoduše. Stačí do vyhledávacího okna napsat model vaší tiskárny nebo jeho část (například Brother DCP-L2512D) a po vyhledání na něj kliknout. Zobrazí se vám všechny produkty vhodné pro vaši tiskárnu, včetně správného reseteru.


Tento článek se vztahuje
k těmto produktům:

Kapacita: 2600 stránek
Kapacita: 2600 stránek