Proč jsou neoriginální tonery tak levné?

Proč jsou některé tonery i desetkrát levnější než ty originální? Proč ty originální stojí někdy více než nová tiskárna a je rozdíl opravdu pouze v ceně?

Originální toner OKI
Originální tonery jsou často několikrát dražší než kompatibilní nebo renovované.

Drahé originální tonery

Jedním z důvodu velkého cenového rozdílu je velmi vysoká cena originálních tonerů. Ta totiž musí pokrýt nejen vyšší náklady na výrobu samotných tonerů, které jsou velmi kvalitní, ale také vývoj tiskáren a nových technologií. Ten je totiž velmi nákladný a prodejní cena tiskáren, která je často dotovaná, na jeho pokrytí nestačí.

Většina zisku a tržeb těchto firem tedy pochází z prodeje spotřebního materiálu.(Příliš) levné neoriginální tonery

Výrobci neoriginálních tonerů žádné náklady na vývoj tiskáren a technologií nemají a nemusí ani dodržovat kvalitativní standardy. Mohou tedy tonery nabízet levněji. Mezi neoriginálními tonery jsou však velké rozdíly nejen v ceně ale zejména v kvalitě. Cena těch nejlevnějších může být v porovnání s originálem i desetkrát nižší. Takto velký rozdíl je ale varovným znamením, že může jít o tonery velmi nízké kvality. Proto příliš levné tonery nakupovat nedoporučujeme.

I mezi neoriginálními výrobci však existuje mnoho těch, kteří při výrobě kladou větší důraz na kvalitu. Můžete tak dosáhnout rozumné úspory, a přitom neriskovat případné problémy.


Nejste si výběrem správného toneru jisti? Napište nám, pomůžeme vám vybrat ideální toner nebo náplň.