Zobrazovací válce do tiskáren HP

Zobrazovací válce do tiskáren HP
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete zobrazovací válce do tiskáren HP. Tonery do těchto tiskáren najdete v kategorii Tonery do tiskáren HP.

Vyberte si zobrazovací válce do tiskáren HP podle modelu tiskárny

Co je to zobrazovací válec HP?

Zobrazovací válec je součást laserových tiskáren HP, ve kterých přenáší tonerový prášek z tonerové kazety na papír pomocí elektrostatického náboje.

Válce HP se označují také jako:

  • zobrazovací jednotka
  • zobrazovací válec
  • obrazový válec
  • tiskový válec
  • optický válec
  • fotoválec
  • válec


Jaký je rozdíl mezi tonerovou kazetou HP a válcem HP?

V každé laserové tiskárně najdeme jak tonerovou kazetu, tak fotoválec. V případě většiny tiskáren HP je fotoválec již součástí tonerové kazety. Lehce to poznáte podle zeleného válečku, který je viditelnou součástí tonerové kazety HP. Příkladem tonerů „vše v jednom“ jsou tonery W1106A nebo tonery W1420A.

V některých tiskárnách HP je však zobrazovací válec samostatně vyměnitelnou součástkou. Příkladem je:

Výměna válce v tiskárně HP

Jak často je třeba válec v tiskárnách HP měnit?

V případě tonerových kazet, jichž je zobrazovací válec součástí, nemusíte jeho výměnu řešit.

V případě, že máte tiskárnu HP se samostatným válcem, bude jeho výměna nutná zpravidla po několika tisících vytištěných stránkách. Zobrazovací válec vždy vyšší životnost než toner a mění se tedy méně často.


Jak poznáte, kdy máte zobrazovací válec HP vyměnit?

Tiskárny HP vás na nutnost výměny válcové jednotky samy upozorní. Hlášení se mohou u jednotlivých modelů tiskáren HP lišit.

Například v případě tiskárny HP LaserJet 100 color MFP M175 a HP Color LaserJet Pro MFP M177 nebo HP Color LaserJet Pro MFP M176 se v případě končící životnosti zobrazovacího válce CE314A zobrazí hlášení:

Zobrazovací válec Nízká úroveň

a

Zobrazovací válec Velmi nízká úroveň


Válec HP je ale možné vyměnit i před koncem životnosti, například při jeho poškození, nebo při zhoršení kvality tisku.


Proč vybrat kompatibilní válec od Tonersyp.cz?

Kromě originálních zobrazovacích válců HP, které vyrábí a distribuuje přímo společnost HP, jsou k dispozici levnější kompatibilní válce.

Kompatibilní válce jsou vyráběny jinými výrobci a jsou levnější než originální válce HP. Jejich kvalita však bývá různá. Nejlevnější válce mají obvykle krátkou životnost a mohou způsobovat chybová hlášení tiskáren.

Na Tonersyp.cz najdete pouze dlouhodobě ověřené válce od spolehlivých výrobců. Při jejich výběru vždy dbáme na to, aby se válec v tiskárně správné načetl a kvalitně tiskl.


Jak s válcem HP zacházet?

Zobrazovací válec HP obsahuje optický válec, který je citlivý na světlo. Dlouhodobé vystavení světlu by ho poškodilo, proto je nutné fotoválec skladovat v uzavřeném obalu. Pokud válec potřebujete z tiskárny vyjmout, vždy ho přikryjte papírem.

Fotoválce jsou také velmi náchylné na poškození ostrými předměty. Při manipulaci proto dávejte pozor, abyste fotoválec nepoškrábali. Jakýkoliv škrábanec bude viditelný na vytištěném dokumentu.

Jak vybrat správný fotoválec do tiskárny HP

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného fotoválce HP do vaší tiskárny? Do vyhledávacího pole zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání fotoválce do tiskárny HP LaserJet 100 color MFP M177 stačí zadat M177). Můžete také zadat přímo označení fotoválce HP, který hledáte (například CE314A).


Články a další informace k fotoválcům do tiskáren