Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Vlastníte tiskárnu OKI? Pozor na hrozbu poškození válce některými tonery!

Mnoho majitelů černobílých tiskáren OKI se po použití některých alternativních tonerů setkalo se snížením kvality tisku způsobenou poškozením zobrazovacího válce. Jak se závada projevuje a kterých modelů se problém týká?

Prodejců alternativních tonerů je na českém trhu nespočet. Většina z nich nabízí také tonery pro tiskárny OKI za zdánlivě výhodné ceny a argumentují vysokou úsporou nákladů.

Bohužel jen velmi mizivé procento z nich nabízené produkty také testuje na vlastních tiskárnách. Kvalita tonerů je tedy různá a proto se v poslední době často setkáváme s případy, kdy alternativní toner poškodil zobrazovací jednotku v tiskárně a kvalita tisku se rapidně snížila. Nová originální zobrazovací jednotka přitom stojí kolem 3000 korun.

 

Tento problém se týká následujících modelů tiskáren OKI:

 

A také nových modelů, které jsou nyní uváděny na český trh. Alternativní tonery pro níže uvedené tiskárny budou brzy k dispozici, doporučujeme proto myslet na tento problém v předstihu a používat pouze kvalitní alternativní tonery i v těchto tiskárnách:

 

 

Poškození zobrazovací jednotky (neboli fotoválce) je projevuje hustými bílými vertikálními čárami a velmi bledými výtisky. Jsou následkem nekompatibility alternativního prášku s práškem originálním, nebo jiným alternativním. Příklad takového poškození, které znemožnilo majitelce tiskárnu dále používat je vidět na níže uvedené fotografii. Tyto problémy jsme zaznamenali i u známých značek alternativních tonerů, které jsou běžně dostupné u předních prodejců elektroniky v ČR.

 

Takto se snížení kvality tisku projevilo u uživatele po použití toneru od jedné z levných českých značek.

 

Poškození válce OKI B401

 

Pokud chcete ve výše zmíněných tiskárnách používat alternativní tonery, ušetřit a zároveň se vyhnout se riziku poškození fotoválce, doporučujeme zvolit TONERSYP alternativní tonery. Při jejich vývoji a testech jsme naši pozornost soustředili i na tento problém. Přechod z originálních na alternativní tonery je tak s našimi tonery bezproblémový.

Abychom si kvalitou našich tonerů byli jisti, vytiskli jsme s nimi několik tisíc stran na vlastní tiskárně. Jak můžete vidět na fotografiích níže, tisk je i v druhé polovině životnosti fotoválce pořád kvalitní a srovnatelný s originálním tonerem.

 

Srovnání tisku - alternativní toner TONERSYP a originální tonery

 

Srovnání kvality výtisků renovovaného toneru TONERSYP (vlevo) a originálního toneru (vpravo) po vytištění 15 000 stranách při 5% pokrytí. Úspora po vytištění tohoto počtu stran například v tiskárně OKI B411 je navíc více než 7500 Kč.

 

Stejnou kvalitu výtisků můžete dosáhnou také při použití našich plnících sad - refill sad pro tiskárny OKI.

Pokud máte s tiskárnou OKI uvedený problém, nabízíme Vám také opravu poškozeného válce za cenu 950 Kč bez DPH. Podmínkou opravy je současné zakoupení renovované toneru, který vložíme do opraveného válce.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na podpora@tonersyp.cz.