Fotoválce do tiskáren Konica Minolta

Fotoválce do tiskáren Konica Minolta
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete zobrazovací válce do tiskáren a kopírek Konica Minolta. Tonery do těchto tiskáren nabízíme v kategorii Tonery do tiskáren Konica Minolta.

Vyberte si fotoválce do tiskáren Konica Minolta podle modelu tiskárny

Nejprodávanější fotoválce do tiskáren Konica Minolta

Konica Minolta A0VU0Y1 originál, Minolta 1600w/1650EN/1680MF/1690MF
Kapacita: 45000 čb / 11250 barevných stránek
Zobrazovací válec Konica Minolta DR-512K, A2XN0RD originální černý, bizhub C224e/C284e/C364e/C454e
Černá
Kapacita: 70000-140000 stránek
Zobrazovací válec pro Konica Minolta IUP-20, A6VM03V originální bizhub 4050/4750
Černá
Kapacita: 60000 stránek
Zobrazovací válec Konica Minolta DR-214K, A85Y0RD originální černý, bizhub C227/C287
Černá
Kapacita: 80000-105000 stránek

K čemu slouží válec v tiskárně Konica Minolta?

Tiskový válec je součástí každé tiskárny a kopírky Konica Minolta. Prostřednictvím válce se tonerový prášek díky elektrostatickému náboji přenáší na papír nebo na přenosový pás.

Zobrazovací válce Konica Minolta můžete najít také pod jinými označeními:

  • zobrazovací jednotka
  • zobrazovací válec
  • obrazový válec
  • tiskový válec
  • optický válec
  • drum unit
  • drum


Jaký je rozdíl mezi tonerem a zobrazovacím válcem Konica Minolta?

Tonery i fotoválce jsou v tiskárnách Konica Minolta samostatně vyměnitelnými díly.

Toner neboli tonerová kazeta je zásobník, který obsahuje tonerový prášek – „barvu“, která se v tiskárně přenáší na papír při tisku stránky. Při používání tiskárny dochází k postupnému přesunu tonerového prášku z tonerové kazety do válcové jednotky a dále na papír. Tonerové kazety najdete v kategorii Tonery do tiskáren Konica Minolta.

Zobrazovací válec obsahuje fotoválec, který je pokrytý citlivou vrstvou, která reaguje na světlo laseru z tiskárny. Válec se v tiskárně otáčí a přitahuje tonerový prášek na místa, kde byl osvětlen laserem. Poté se tonerový prášek z válce přenese na papír, který dále putuje do fixační jednotky, v níž je prášek zafixován teplem a tlakem.

Jaké tiskové válce do tiskáren Konica Minolta nabízíme?

Na tonersyp.cz najdete originální tiskové válce Konica Minolta, které vyrábí a doporučuje přímo výrobce tiskárny. Jejich výhodou je stabilní a garantovaná kvalita, nevýhodou pak vysoká cena.

Proto nabízíme i levnější kompatibilní válce od jiných výrobců. Z vlastních zkušeností víme, že kvalita kompatibilních válců se liší, a proto válce nakupujeme pouze od výrobců, které máme dlouhodobě ověřené. Naše kompatibilní válce sami používáme ve vlastních kopírkách Konica Minolta.

Všechny kompatibilní tiskové válce dodáváme s doživotní zárukou. Můžete je tak bez obav použít v levných tiskárnách Konica Minolta, ale i v nejdražších multifunkčních kopírkách.Výměna zobrazovací jednotky v tiskárně Konica Minolta

Jak často se zobrazovací válec v tiskárnách Konica Minolta mění?

Zatímco tonerové kazety budete měnit zpravidla po několika tisících vytištěných stránkách, zobrazovací válce mají mnohem vyšší kapacitu. Jejich životnost se u jednotlivých modelů liší. U menších tiskáren dosahuje desetitisíců stránek, u velkých kopírek pak i více než 100 000 stran. Válcovou jednotku budete tedy v průběhu životnosti tiskárny měnit velmi zřídka.


Jak poznáte, kdy máte fotoválec vyměnit?

Některé modely tiskáren vás na nutnost výměny zobrazovací jednotky samy upozorní.

Fotoválec je nutné vyměnit v případě jeho opotřebení, což se obvykle projeví černými pruhy na okraji stránky. Starší tiskárny Konica Minolta (například Konica Minolta 1350w) na konec životnosti fotoválce samy neupozorní a černé pruhy na okraji stránek jsou jediným znamením, že je čas fotoválec vyměnit.


Kolik zobrazovacích jednotek se v tiskárnách Konica Minolta musí měnit?

Zatímco v černobílých tiskárnách Konica Minolta najdete vždy pouze jeden zobrazovací válec, v barevných kopírkách jsou obvykle čtyři – pro každou barvu toneru zvlášť. Výjimkou je zobrazovací jednotka A0VU0Y1 do barevné tiskárny Konica Minolta 1680MF, ta je v tiskárně pouze jedna.


Jak s válcem Konica Minolta zacházet?

Válcová jednotka Konica Minolta obsahuje optický válec, který je citlivý na světlo a dlouhodobé vystavení světlu by ho poškodilo. Proto je nutné fotoválec skladovat v uzavřeném obalu. Pokud válec potřebujete z tiskárny vyjmout, vždy ho přikryjte papírem.

Fotoválce jsou také velmi náchylné na poškození ostrými předměty. Při manipulaci proto dávejte pozor, abyste fotoválec nepoškrábali. Jakýkoliv škrábanec bude viditelný na vytištěném dokumentu.

Jak vybrat správný tiskový válec do tiskárny Konica Minolta

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného fotoválce do tiskárny Konica Minolta vede přes vyhledávací pole. Stačí do něj zadat váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání válce pro Konica Minolta C224e stačí zadat C224e). Můžete také zadat přímo označení fotoválce, který hledáte (například A2XN0TD).

V barevných kopírkách můžete jednotlivé válce měnit samostatně, vždy pouze ten, který je na konci své životnosti.

V případě některých kopírek a tiskáren Konica Minolta kupujete obvykle jeden typ válce pro černou barvu a jeden typ válce, který můžete použít pro kteroukoliv barvu – cyan, magentu nebo žlutou.

Příkladem je:
Další informace k válcům Konica Minolta