Informace k aktuální situaci: Všechny objednávky vyřizujeme ve standardním režimu. Více informací a doporučení k nákupu máme pro vás zde.

Došel mi toner, co teď?

Každý majitel laserové tiskárny více či méně často řeší výměnu spotřebního materiálu. I když se jedná o zdánlivě jednoduchý úkon, na trhu existuje několik možností, jak chybějící spotřební materiál doplnit. Jaké to jsou, jak se v nich vyznat a zvolit tu správnou?

 

Originální tonery

Výrobcem doporučené originální tonery jsou vždy jistou volbou. Při jejich koupi si můžete být jisti, že dostanete vždy kvalitní toner. Jedinou nevýhodou používání originálních tonerů je vysoká cena. Za černobílou stránku pak u levnějších modelů tiskáren můžete zaplatit 2 koruny i více, v závislosti na pokrytí stránky. U barevných stránek s pokrytím větším kolem 10% (běžný dokument s malou barevnou fotografií nebol logem) to může být i přes 10 korun. Originální tonery poznáte podle loga výrobce tiskárny na krabici a samotném toneru.

 

 

Alternativní tonery

Pro uživatele, kteří chtějí ušetřit, jsou určené alternativní tonery. Prodejci originálních tonerů a výrobci tiskáren Vás budou od jejich nákupu odrazovat všemožným strašením o zničené tiskárně a ztrátě záruky. Většinou Vám ale neřeknou, že použitím alternativních tonerů mohou náklady na tisk klesnout až o 75%. Nehrozí ani automatická ztráta záruky, která je ze zákona minimálně 2 roky.

Alternativní tonery mohou být kompatibilní nebo renovované v závislosti na způsobu výroby. Rozdíl mezi těmito typy si můžete přečíst v článku „Renovovaný nebo kompatibilní?“.

Vybrat kvalitní alternativní tonery však není vždy jednoduché. Internetové obchody s tímto zbožím vznikají jako houby po dešti a aktuálně je jich na českém trhu stovky. Jen málo z nich se kvalitě svých produktů pečlivě věnuje a dlouhodobě je testuje.

Při výběru alternativních tonerů je dobré dodržovat několik zásad:

• Nakupujte u specialistů – tonery nakupujte od firem, které se tonerům skutečně věnují. Pokud firma nabízí tonery pouze okrajově, pravděpodobně nevěnuje jejich testování dostatečnou pozornost.

• Nakupovat u ověřených prodejců – recenze prodejců nabízí například portál Heureka.cz, kde si můžete přečíst, zda jsou zákazníci s produkty a službami spokojeni.

• Nevybírat podle ceny – vyhněte se podezřele levným nabídkám alternativních tonerů.

• Poraďte se – pokud si nejste jisti, zda toner bude pasovat do Vaši tiskárny, neváhejte nás kontaktovat. Známe naše tonery a rádi Vám poradíme.

 

 

Refill sady

Refill sady jsou speciální plnící sady pro laserové tiskárny vyvinuty firmou TONERSYP. Při použití našich refill sad je možné ušetřit až 85% nákladů na tisk v porovnání s originálními tonery. Sady obsahují materiál potřebný k doplnění laserových tonerů – tonerový prášek, čip, příslušenství a podrobný návod. Kromě úspory nákladů tak ušetříte i životní prostředí díky opakovanému využití tonerových kazet.

 

Bližší informace o plnících Refill sadách se dozvíte v článku „Představujeme refill sady – cestu k nejnižším nákladům na tisk".

Originální toner poznáte podle loga výrobce tiskárny.

Originální toner poznáte podle loga výrobce tiskárny.

 
Alternativní toner v krabici s logem TONERSYP

Alternativní toner v krabici s logem TONERSYP

 
Plnící sady - specialita obchodu TONERSYP

Plnící sady - specialita obchodu TONERSYP

 
Plnící sada - materiál k svépomocnému plnění tonerů včetně návodu

Plnící sada - materiál k svépomocnému plnění tonerů včetně návodu