5 nejčastějších mýtů při používání tonerů do tiskáren

Některé tvrzení o neoriginálních tonerech do tiskáren, mohou být částečně nebo zcela mylné.

Zde je seznam nejčastějších nejasností kolem používání neoriginálních tonerů.

Mýtus 1 - Nekvalitní toner se projeví jen na kvalitě tisku.

Fakt

Zdaleka nejen. Nekvalitní nebo nesprávný toner může znečistit tiskárnu, nebo poškodit její vnitřní díly. Místo úspory pak paradoxně přijde zvýšení nákladů.

Kvalitní však nemusí být jen originální toner. I mezi neoriginály najdete takové, které pěkně tisknou a zároveň šetří vaši tiskárnu. Jsou přitom výrazně levnější než originál. Stačí správně vybrat.Mýtus 2 - Všechny doplňované nebo neoriginální tonery jsou nekvalitní a poškodí tiskárnu.

Fakt

Výrobci tiskáren často hází všechny neoriginální tonery do jednoho pytle. Upozorňují přitom na nízkou kvalitu tisku a možné poškození tiskárny.

Výrobců neoriginálních tonerů je však mnoho. Někteří kladou důraz na nízkou cenu, jiní na kvalitu za přijatelnou cenu.

Pokud nenakupujete výhradně podle ceny, je riziko poškození tiskárny minimální. Seriózní prodejci navíc nabízejí garanci opravy tiskárny v případě jejího poškození. Stejně jako výrobce tiskárny na originální tonery.Mýtus 3 - Dlouhodobé použití neoriginálních tonerů mi zničí tiskárnu.

Fakt

Levné a nekvalitní neoriginální tonery mohou skutečně při dlouhodobém používání některé díly v tiskárně poškodit. Týká se to například tiskáren značky OKI.

Pokud však používáte tonery, které obsahují kvalitní tonerový prášek určený výhradně do vašeho modelu tiskárny, je dlouhodobé používání bezpečné, podobně jako s tonery originálními. 

Takové renovované a kompatibilní tonery jsou totiž cíleně vyvíjeny a vyráběny tak, aby ani při dlouhodobém používání tiskárnu nepoškodili.


Mýtus 4 - Pokud mám tiskárnu v záruce, musím používat originální tonery, jinak mi nebude uznána případná reklamace.

Fakt

Evropská legislativa zakazuje výrobcům stanovovat podobné podmínky.

Použitím neoriginálního toneru ve své tiskárně tedy záruku neztrácíte. Je ale pravda, že výrobce tiskárny může v rámci záruky odmítnout opravit závadu, které jsou neoriginálním tonerem způsobené. Na jakékoliv jiné závady nemá používání neoriginálních tonerů vliv a výrobce je povinen je v rámci záruky opravit.

Při používání tonerů naší značky neseme odpovědnost za vady jimi způsobenými my. Pokud by náš toner prokazatelně poškodil vaši tiskárnu, opravíme ji na naše náklady.  


Mýtus 5 - Na všechny tiskárny existují alternativní tonery.

Fakt

Bohužel tomu tak není. Pro zcela nové modely tiskáren nejsou neoriginální tonery dostupné.

Nové modely tiskáren jsou zároveň na trh uváděny velmi často a může trvat i několik měsíců či let, než jsou pro ně k dispozici spolehlivé kompatibilní nebo renovované tonery.

V případě nákupu nevhodné tiskárny byste pak byli odkázáni pouze na drahé originální tonery.

Proto pokud chcete na tisku ušetřit, poraďte se s námi ještě před nákupem nové tiskárny.

Vyhledání toneru

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného toneru, cartridge či náplně do tiskárny? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny (například pro vyhledání náplně do tiskárny Samsung Xpress M2070w stačí do vyhledávače zadat M2070). Můžete také zadat přímo označení toneru, který hledáte (například MLT-D111L).