Došel mi toner, co teď?

Žádný majitel laserové tiskárny se neobejde bez výměny toneru. I když se jedná o jednoduchý úkon, existují různé možnosti, po nichž můžete sáhnout.

Jaké varianty tonerů do tiskáren existují? Zde je rychlý přehled:

1. Originální tonery

2. Alternativní tonery

3. Svépomocné doplnění toneru


1. Originální toner

Výrobcem doporučené originální tonery jsou sázkou na jistotu. Při jejich koupi si můžete být jisti, že dostanete vždy kvalitní toner, který bude ve vaší laserové tiskárně perfektně fungovat.

Hlavní nevýhodou používání originálních tonerů je jejich vysoká cena. Za černobílou stránku můžete u levnějších modelů tiskáren zaplatit více než 2 Kč (v závislosti na pokrytí stránky). U barevných stránek s pokrytím okolo 10 % (běžný dokument s malou barevnou fotografií nebo logem) to může být i přes 10 Kč, u fotografií formátu A4 pak ještě více.

Originální tonery do vaší tiskárny najdete v kategorii Tonery do tiskáren.

Originální toner do tiskárny HP s hologramem na krabici.
Originální toner do tiskárny HP s hologramem na krabici. Nejspolehlivější, ale také velmi drahá varianta.


2. Alternativní (neoriginální) toner

V závislosti na způsobu výroby rozlišujeme dva druhy alternativních tonerů do tiskárenkompatibilní a tonery enovované (repasované). Pokud chcete ušetřit, jsou pro vás vhodnou volbou.

Prodejci originálních tonerů a výrobci laserových tiskáren vás však budou od jejich nákupu odrazovat. Zmíní přitom možnost poškození tiskárny či ztrátu záruky.

Pravdou je, že výběr dobrého alternativního toneru je v porovnání s originály mnohem složitější. Výrobců i prodejců je mnoho a kvalita jejich tonerů je různá. Pokud ale vyberete dobře, můžete dlouhodobě ušetřit až 75 % nákladů na tisk.

Alternativní tonery do vaší tiskárny najdete v kategorii Tonery do tiskáren.


Renovace tonerové kazety
V průběhu profesionální renovace se tonerová kazeta obsahující tonerový prášek musí důkladně vyčistit. Vyměněny jsou také díly, které se v průběhu prvního životního cyklu opotřebily.


Při výběru alternativních tonerů je dobré dodržovat několik zásad:

  • Nakupujte u specialistůtonery do tiskárny si pořizujte u specializovaných firem, které se tonerům skutečně věnují. Pokud jsou tonery jen okrajovým sortimentem, firma pravděpodobně jejich testování nevěnuje dostatečnou pozornost.
  • Nakupujte u ověřených prodejců – recenze prodejců nabízí například portál Heureka.cz, kde si můžete přečíst, zda jsou zákazníci s produkty a službami dlouhodobě spokojeni. Hodnocení našich zákazníků si můžete přečíst na stránce recenzí.
  • Nevybírejte jen podle ceny – vyhněte se podezřele levným nabídkám alternativních tonerů.
  • Poraďte se – pokud si nejste jisti, který toner je do vaší tiskárny vhodný, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme.


3. Svépomocné plnění toneru

Možná vás napadlo, zda by nebylo možné prázdný toner znova naplnit. Ušetříte tak nejen peněženku, ale i životní prostředí.

I v tomto případě vám rádi pomůžeme. Jako specialisté na svépomocné doplňování tonerů do laserových tiskáren vám dodáme všechno potřebné, co je k úspěšnému naplnění tonerů potřebné:


Máme pro vás také návody, podle kterých toner krok za krokem snadno naplníte. Jak doma tak i v kanceláři.

Díky svépomocnému doplnění našim materiálem můžete ušetřit až 85 % nákladů na tisk v porovnání s originálními tonery. Kromě toho šetříte i životní prostředí, neboť tonerové kazety využijete opakovaně. 

Plnící sada pro laserové tiskárny Smartfill
Plnící sada SmartFill pro laserové tiskárny. Pomocí sady a přiloženého návodu si můžete sami doplnit prázdné tonery do vaší laserové tiskárny.Jak vybrat správnou náplň do tiskárny

Nejjednodušším způsobem je opsat model tiskárny, který je uvedený na samotné tiskárně. Například HP Laser MFP 135W. Pokud zadáte tento model nebo jeho část do vyhledávacího pole, zobrazí se vám všechny tonery, které jsou kompatibilní s danou tiskárnou HP.

Do vyhledávače můžete také zadat označení modelu toneru, který hledáte, například W1106A.Nejste si jisti správným výběrem toneru do vaší tiskárny? Napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme.