Došel mi toner, co teď?

Žádný majitel laserové tiskárny se neobejde bez výměny toneru. I když se jedná o jednoduchý úkon, existují různé možnosti, po nichž můžete sáhnout. Zde jsou.

1. Originální toner

Výrobcem doporučené originální tonery jsou sázkou na jistotu. Při jejich koupi si můžete být jisti, že dostanete vždy kvalitní toner, který bude ve vaší laserové tiskárně perfektně fungovat.

Hlavní nevýhodou používání originálních tonerů je jejich vysoká cena. Za černobílou stránku můžete u levnějších modelů tiskáren zaplatit více než 2 Kč (v závislosti na pokrytí stránky). U barevných stránek s pokrytím okolo 10 % (běžný dokument s malou barevnou fotografií nebo logem) to může být i přes 10 Kč, u fotografií formátu A4 pak ještě více.

Originální toner do tiskárny HP s hologramem na krabici.
Originální toner do tiskárny HP s hologramem na krabici. Nejspolehlivější, ale také velmi drahá varianta.


2. Alternativní (neoriginální) toner

V závislosti na způsobu výroby rozlišujeme dva druhy alternativních tonerů – kompatibilní a renovované (repasované). Pokud chcete ušetřit, jsou pro vás vhodnou volbou.

Prodejci originálních tonerů a výrobci laserových tiskáren vás však budou od jejich nákupu odrazovat. Zmíní přitom možnost poškození tiskárny či ztrátu záruky.

Pravdou je, že výběr dobrého alternativního toneru je v porovnání s originály mnohem složitější. Výrobců i prodejců je mnoho a kvalita jejich tonerů je různá. Pokud ale vyberete dobře, můžete dlouhodobě ušetřit až 75 % nákladů na tisk.


Renovace tonerové kazety
V průběhu profesionální renovace se tonerová kazeta obsahující tonerový prášek musí důkladně vyčistit. Vyměněny jsou také díly, které se v průběhu prvního životního cyklu opotřebily.


Při výběru alternativních tonerů je dobré dodržovat několik zásad:

  • Nakupujte u specialistů – tonery si pořizujte u specializovaných firem, které se tonerům skutečně věnují. Pokud jsou tonery jen okrajovým sortimentem, firma pravděpodobně jejich testování nevěnuje dostatečnou pozornost.
  • Nakupujte u ověřených prodejců – recenze prodejců nabízí například portál Heureka.cz, kde si můžete přečíst, zda jsou zákazníci s produkty a službami dlouhodobě spokojeni.
  • Nevybírejte jen podle ceny – vyhněte se podezřele levným nabídkám alternativních tonerů.
  • Poraďte se – pokud si nejste jisti, který toner je do vaší tiskárny vhodný, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme.


3. Svépomocné doplnění prázdného toneru

Tzv. smartfill sady jsou plnící sady pro laserové tiskárny. Obsahují materiál potřebný k doplnění laserových tonerů – tonerový prášek, čip, příslušenství a podrobný návod. Vyvinuli jsme je tak, aby bylo možné prázdný toner naplnit i doma nebo v kanceláři.


Plnící sada pro laserové tiskárny Smartfill
Plnící sada SmartFill pro laserové tiskárny. Pomocí sady a přiloženého návodu si můžete sami doplnit prázdné tonery do vaší laserové tiskárny.

Díky plnící sadě můžete ušetřit až 85 % nákladů na tisk v porovnání s originálními tonery. Kromě toho ušetříte i životní prostředí, neboť tonerové kazety využijete opakovaně. Vyzkoušejte je.


Vyhledání toneru do vaší tiskárny

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného toneru, cartridge či náplně do tiskárny? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny (například pro vyhledání náplně do tiskárny Samsung Xpress M2070w stačí do vyhledávače zadat M2070). Můžete také zadat přímo označení toneru, který hledáte (například MLT-D111L).