Jak snadno vybrat správnou pásku do štítkovače DYMO

Do štítovaček DYMO je k dispozici bezpočet typů pásek různých barev a materiálů. Liší se nejen vzhledem, ale také účelem použití a typem štítkovače, ve kterém je možné je použít. Ukážeme vám, jak vybrat tu správnou.

Rychlý přehled:


Pásky D1

Plastové pásky D1 jsou určeny pro běžné značení ve firmě či domácnosti

Kompatibilní pásky do štítkovačů Dymo
Kompatibilní pásky typu D1 do štítkovačů Dymo


Do kterých štítkovačů se hodí?

Pásky typu D1 můžete použít v těchto štítkovačích:

  • DYMO LabelManager
  • Dymo MobileLabeler
  • DYMO LabelPoint
  • DYMO Rhino
  • Dymo LabelWriter DUO


Na jaké aplikace jsou ideální?

Pásky D1 se hodí k označení majetku, šanonů, dokumentů a dalších předmětů s hladkým a rovným povrchem (především v interiéru). Jsou vyrobené z polyesteru a jsou odolné vůči UV záření a vodě.


Jaké rozměry jsou k dispozici?

Pásky D1 se vyrábějí v pěti různých šířkách: 6, 9, 12, 19 a 24 milimetrů. Šířka vytištěného štítku je tedy dána samotnou páskou.

Při výběru pásky dle šířky se vždy přesvědčte, že vaše tiskárna podporuje danou šířku pásky. Levnější štítkovače jako například DYMO LabelManager 160 totiž podporují pouze pásky do šíře 12 mm. V dražších modelech lze pak tisknout i širší štítky.

Délka originálních i kompatibilních pásek D1 je 7 m. Štítky si tedy můžete nařezat na libovolnou délku.


Zatímco v dražších štítkovačích DYMO můžete použít pásky všech rozměrů,

ty levnější podporují pouze užší pásky. Pokud si nejste jisti, jaké pásky lze použít ve vašem štítkovači, použijte náš vyhledávač.


Jaká je barevnost pásek D1

Každá páska D1 je určena pro tisk štítků s konkrétní barvou tisku na konkrétním podkladu.

S páskou 40913 například vytisknete černý text na bílém podkladu, s páskou 40918 zase černý text na žlutém podkladu.

Barevných kombinací je však mnohem více. Pro zobrazení všech barev a rozměrů pásek stačí vyhledat model vašeho štítkovače DYMO pomocí chytrého vyhledávače. Ten vám nabídne pouze pásky, které zaručeně pasují právě do vašeho štítkovače.


Pásky do štítkovačů DYMO Rhino

Pásky DYMO Rhino jsou vhodné především pro náročnější podmínky zejména ve firmách a průmyslu.


Do kterých štítkovačů se hodí?

Tyto pásky jsou určeny výhradně pro průmyslové štítkovače DYMO Rhino.


Na jaké aplikace jsou ideální?

Na rozdíl od standardních pásek D1 mají pásky DYMO Rhino široké možnosti uplatnění. Podle specifického určení jich rozlišujeme několik druhů:

Polyesterové pásky jsou pásky s nejsilnějším permanentním lepidlem. Nejlépe se hodí k označení rovných povrchů jakými jsou police, regály, stroje a podobně. Bezprostředně po aplikaci lze štítek odstranit a přemístit, po 42–72 hodinách ale pevně přilne k povrchu.

Vinylové pásky jsou vhodné pro výrobu velmi odolných štítků s permanentním lepidlem. Odolávají mrazu i vysokým teplotám, UV záření, vodě, chemikáliím a olejům, a tak se hodí do interiéru i exteriéru.

Pružné nylonové pásky (flexibilní) jsou ideální pro značení oblých a také strukturovaných povrchů, např. kabelů. Jsou velmi odolné vůči protrhnutí, což oceníte například při protahování kabelů úzkými prostory.

Smršťovací bužírky (polyolefinové) oceníte při značení kabelů. Bužírku lze potisknout přímo v štítkovači DYMO Rhino a následně na kabelu horkým vzduchem zafixovat.


Jaké rozměry jsou k dispozici?

Pásky do štítkovačů DYMO Rhino lze zakoupit v různých šířkách od 6 do 24 mm. I zde platí, že nejširší pásky lze použít pouze v dražších tiskárnách DYMO Rhino.

Délka pásek do štítkovačů DYMO Rhino se liší v závislosti na materiálu. Nejvíce štítků vytisknete s vinylovými a polyesterovými páskami, které měří 5,5 m. Nylonové pásky se vyrábějí s návinem 3,5 m a smršťovací bužírky s návinem 1,5 m.

Nejste si jisti, jakou šířku pásky váš štítkovač podporuje? Stačí zadat číslo modelu do našeho vyhledávače, který vám nabídne pouze pásky vhodné právě pro váš štítkovač.


Jaká je barevnost pásek DYMO Rhino

Barevnost podkladové barvy, stejně jako barva tisku na vytištěném štítků, je i v případě pásek DYMO Rhino předem určena použitou páskou.

Kromě standardních barev podkladů lze v těchto tiskárnách použít i polyesterové pásky s metalickou (stříbrnou) barvou podkladu.

Konkrétní barvu podkladu a tisku lze snadno vyhledat v našem vyhledávači s použitím filtru. Stačí zadat číslo modelu a vyhledávač vám nabídne pouze pásky vhodné pro váš štítkovač. Pomocí filtru pak jen vyberete pásky s požadovanou barvou.


Pásky typu LetraTag

Pásky do štítkovačů DYMO LetraTag jsou ideální pro použití v domácnosti nebo malé kanceláři.


Do kterých štítkovačů a na jaké aplikace se hodí?

Pásky typu LetraTag jsou určeny do stejnojmených štítkovačů. Hodí se pro nenáročné domácí či kancelářské aplikace bez speciálních požadavků na zvýšenou odolnost či sílu lepidla.

Kromě plastových pásek je k dispozici i papírová páska 59421 ideální pro kancelářské značení.


Jaké jsou rozměry a barevnost pásek

Pásky do tiskáren DYMO LetraTag mají jednotnou šířku 12 mm a délku 4 m. Barevnost vytištěných štítků, stejně jako v případě ostatních štítkovačů DYMO, je dána použitou páskou.


Vyhledání správné pásky do štítkovače DYMO

Nejrychlejší cesta k vyhledání správné pásky do štítkovače DYMO? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například LabelManager 160) nebo označení konkrétní pásky, kterou hledáte (například 40913).

Tento článek se vztahuje
k těmto produktům: