Fotoválce do tiskáren Brother

Fotoválce do tiskáren Brother
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete fotoválce do tiskáren Brother. Tonery do těchto tiskáren najdete v kategorii Tonery do tiskáren Brother.

Vyberte si fotoválce do tiskáren Brother podle modelu tiskárny

Brother HL
Brother MFC

K čemu slouží fotoválec v tiskárně Brother

Fotoválec je součást tiskárny Brother, která přenáší tonerový prášek z tonerové kazety na papír pomocí elektrostatického náboje.

Fotoválec je pokrytý citlivou vrstvou, která reaguje na světlo laseru nebo LED diod z laserové tiskárny. Válec se v tiskárně otáčí a přitahuje toner z tonerové kazety na místa, kde byl osvětlen laserem nebo LED diodami. Poté se tonerový prášek z válce přenese na papír, který dále putuje do fixační jednotky, kde je prášek zafixován teplem a tlakem.


Fotoválec Brother můžete najít také pod těmito označeními:

 • zobrazovací jednotka Brother
 • zobrazovací válec Brother
 • obrazový válec Brother
 • tiskový válec Brother
 • válec Brother
 • optický válec Brother
 • buben Brother
 • bubnová jednotka Brother
 • imaging unit Brother
 • drum unit Brother
 • drum Brother
 • photoconductor unit Brother


Jaký je rozdíl mezi tonerem a fotoválcem Brother

Tonery i fotoválce jsou v tiskárnách Brother samostatně vyměnitelnými díly.

Toner neboli tonerová kazeta obsahuje tonerový prášek – barvu, která se v tiskárně přenáší na papír při tisku stránky. V tiskárnách Brother bývá označen písmeny TN – například TN-2421, TN-3480 nebo TN-1030. Toner do tiskáren Brother najdete v kategorii Tonery do tiskáren Brother.

Na rozdíl od toneru, fotoválec Brother neobsahuje žádnou náplň (barvu) a sám o sobě nemůže tisknout. Jedná se ale o důležitý díl, bez kterého by laserová tiskárna nefungovala. V tiskárnách Brother bývá označován písmeny DR (zkratka anglického označení válce drum), například DR-2401, DR-3400, DR-2200 nebo DR-1030.

Jak poznáte, kdy máte fotoválec v tiskárně Brother vyměnit

Tiskárny Brother vás na potřebu výměny zobrazovací jednotky samy upozorní, a to nejprve hlášením před koncem životnosti fotoválce:


„Valec brzy konci“

nebo

„Drum End Soon“


Pokud se toto hlášení na displeji vaší tiskárny Brother zobrazí, znamená to, že se blíží konec životnosti fotoválce. V této chvíli doporučujeme zakoupit nový fotoválec, jelikož jej bude potřeba brzy vyměnit.


Na konci životnosti fotoválce se pak na displeji tiskárny Brother zobrazí některé z těchto hlášení a je nutné fotoválec vyměnit:


„Vymen valec“

nebo

„Valec zastaven“

nebo

„Replace Drum“

nebo

„Drum Stop“


Výměna fotoválce Brother před uplynutím životnosti

Může se stát, že budete potřebovat fotoválec vyměnit ještě před uplynutím jeho životnosti. Obvykle se tak děje v případě fyzického poškození fotoválce, například při poškrábání nebo při zhoršení kvality tisku.

Pokud je tiskový válec opotřebený, budou na vytištěných stránkách svislé pruhy na okraji stránek. Poškozený fotoválec zase poznáte tak, že se na vytisknutých stránkách objeví opakované defekty ve vzdálenosti obvodu optického válce.


Jak s fotoválcem Brother zacházet

Zobrazovací jednotka Brother obsahuje optický válec tmavě hnědé barvy, který je citlivý na světlo a dlouhodobé vystavení světlu by ho poškodilo. Proto je nutné fotoválec skladovat v uzavřeném obalu. Pokud válec potřebujete z tiskárny vyjmout, vždy ho přikryjte papírem.

Fotoválce jsou také velmi náchylné na poškození ostrými předměty. Při manipulaci proto dávejte pozor, abyste fotoválec nepoškrábali. Jakýkoliv škrábanec bude viditelný na vytištěném dokumentu.

Jak vyměnit fotoválec v tiskárně Brother

Zatímco v černobílých tiskárnách Brother se vždy mění pouze jeden fotoválec, v případě barevných tiskáren se mění celá sada válců najednou.

Postup výměny fotoválce je velmi jednoduchý. Pomůže vám videonávod Jak vyměnit fotoválec v tiskárnách Brother. Po každé výměně fotoválce je nutné vynulovat počitadlo fotoválce. Konkrétní návod k vynulování počitadla najdete přibalený při každém fotoválci TONERSYP.


Jak vybrat správný fotoválec do tiskárny Brother

Nejrychlejší cesta k vyhledání správného fotoválce do vaší tiskárny? Do vyhledávacího pole zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například pro vyhledání fotoválce do tiskárny Brother DCP-L2532DW stačí zadat L2532). Můžete také zadat přímo označení fotoválce, který hledáte (například DR-2401).


Správný válec lze také vybrat podle toneru, který v tiskárně používáte. Zde je seznam nejběžnějších kombinací:


Články a nejčastější dotazy k fotoválcům do tiskáren Brother