Náplně a barvy do tiskáren Canon

Náplně a barvy do tiskáren Canon
Zadejte model tiskárny nebo kód toneru/náplně
?
Nejlépe funguje vyhledávání podle modelu tiskárny. Jak zjistíte název svého modelu? Poradíme vám v tomto návodu.

Snadné vyhledání správného produktu do vaší tiskárny


V této kategorii najdete barvy do inkoustových tiskáren Canon. Tonerové cartridge najdete v kategorii Tonery do tiskáren Canon.

Vyberte si náplně a barvy do tiskáren Canon podle modelu tiskárny

Canon MultiPASS
Canon Pixma Pro

Náplně do tiskáren Canon jsou speciální cartridge, které obsahují inkoust pro tisk dokumentů a fotografií. Inkousty Canon jsou navrženy tak, aby spolehlivě fungovaly s tiskárnami Canon a poskytovaly vysokou kvalitu tisku.


Jaké druhy barev a náplní do tiskáren Canon existují?

Náplně do tiskáren Canon mohou být originální, nebo neoriginální. Originální náplně jsou vyráběny společností Canon a mají nejlepší kvalitu a spolehlivost. Jsou však také mnohem dražší než náplně neoriginální.

Neoriginální neboli kompatibilní náplně jsou nejlevnější barvy do tiskárny Canon. Jsou to nové náplně od jiných výrobců, které jsou určené pro určitý typ tiskárny Canon. V kvalitě kompatibilních náplní však mohou být velké rozdíly. Proto v naší nabídce najdete pouze náplně od ověřených dodavatelů.

Většina inkoustových cartridgí do tiskáren Canon obsahuje čip, pomocí kterého tiskárna s náplní komunikuje. Proto je důležité, aby i kompatibilní náplně obsahovaly funkční čip. Všechny námi nabízené kompatibilní cartridge jsou opatřeny nejnovějším čipem, díky kterému je tiskárna bez problémů načte.

Pokud se při nákupu u nás zaregistrujete, nakoupíte barvy do tiskárny Canon za výhodnější ceny.


Jaké barvy v tiskárnách Canon najdete?

Některé tiskárny Canon používají inkoustové cartridge, kterých součástí je i tisková hlava. Příkladem takové tiskárny je Canon PIXMA TS3350. V těchto tiskárnách najdete obvykle dvě náplně – tříbarevnou a černou. Barevná náplň bývá označování písmeny CL – například CL-546 nebo CL-561. Černá barva do této tiskárny je pak označena písmeny PG – například PG-545 nebo PG-560.

V jiných tiskárnách Canon je tisková hlava již součástí tiskárny. Tyto tiskárny pak používají více náplní. Zpravidla jich bývá pět:

  • azurová (cyan)
  • purpurová (magenta)
  • žlutá, malá černá 
  • velká černá

Černé barvy jsou v tiskárně dvě – malá a velká. Velká černá barva obsahuje pigmentový inkoust a bývá označena písmeny PGI. Malá černá barva obsahuje inkoust na bázi barviva a bývá označována písmeny CLI podobně jako barevné náplně. Příkladem takových barev jsou PGI-580XXL a CLI-581XXL. Příkladem tiskáren, které používají více barev, jsou tiskárny Canon PIXMA TS6350 nebo Canon PIXMA TS705a.

V některých speciálních fotografických tiskárnách Canon PIXMA najdete kromě již zmíněných barev i barvy speciální:

  • šedou (grey)
  • foto modrou (photo blue)
  • foto purpurovou (photo magenta) 
  • foto azurovou (photo cyan)

Díky většímu počtu barev dokážou tiskárny Canon tisknout pěknější fotografie.

Kapacita náplní do tiskáren Canon

Cartridge do tiskáren Canon je možné zakoupit v různých kapacitách. Levnější náplně obsahují méně inkoustu a vytisknou méně stran. Dražší náplně obsahují více inkoustu a vytisknou více stránek. Cena za jednu vytištěnou stránku je vždy nižší v případě náplní s vysokou kapacitou. Najdete je pod označením XL nebo XXL, například PG-560XL.

Barvy do některých tiskáren Canon lze také zakoupit ve výhodných sadách. Příkladem je sada kompatibilních náplní PGI-580XXL a CLI-581XXL.


Náplně do tankových tiskáren Canon

Kromě inkoustových cartridge najdete v e-shopu TONERSYP také inkoust v lahvičkách do tankových tiskáren Canon MegaTank. Tyto tiskárny snadno poznáte podle označení písmeny G a GM na začátku modelu (Například Canon G3411 nebo Canon GM4040). Místo inkoustových náplní používají tankové tiskárny Canon nádržky s inkoustem, do kterých se inkoust doplňuje z lahviček. Tankové tiskárny jsou tak šetrnější k životnímu prostředí i k vaší peněžence, protože umožňují doplňovat inkoust bez nutnosti měnit celou cartridge.

Jak najít správnou barvu do tiskárny Canon

Správnou barvu do inkoustové tiskárny Canon nejsnadněji vyhledáte podle modelu tiskárny, který je uveden na samotné tiskárně. Název modelu tiskárny Canon obvykle začíná slovem PIXMA nebo MAXIFY. Model tiskárny stačí zadat do našeho vyhledávače, který vám poté zobrazí všechny vhodné náplně. Pokud máte například tiskárnu Canon Pixma TS3350, stačí do vyhledávače zadat TS3350.

Další možností je vyhledávání podle čísla náplně, které najdete na samotné cartridgi. Například PG-545.Články a nejčastější dotazy k barvám a náplním do tiskáren Canon