Jak vybrat správnou pásku do štítkovače Brother P-touch snadno a rychle

Štítkovače Brother P-touch jsou ideálním pomocníkem pro tisk odolných štítků, které se hodí k dlouhodobému značení na nejrůznějších místech v průmyslu, kanceláři i domácnosti. Podívejte se, jak si vybrat správnou pásku pro konkrétní povrch a použití.

Pro tisk odolných štítků používají tiskárny Brother P-touch několik druhů speciálních pásek označené písmeny TZe, HSe a STe. Podle druhu pásky pak můžete tisknout plastové laminované štítky různých barev, různé síly lepidla a pro různé povrchy.

Přečtěte si, jak vybrat správnou pásku aby pasovala do vašeho štítkovače Brother a byla vhodná pro konkrétní použití.


Výběr pásky dle použití

Standardní pásky TZe

Nejpoužívanější standardní pásky TZe slouží k tisku samolepících štítků pro značení rovných hladkých ploch.

Perfektně se hodí například ke značení regálů, polic a nábytku, tiskáren, počítačů, nabíječek a dalších elektrospotřebičů. Perfektně drží na skle, kovech, plastech nebo kartonu.

Velkou výhodou odolných štítků z tiskáren Brother P-touch je jejich odolnost. Na rozdíl od papírových štítků (ať už klasických nebo termo), které se z hladkých povrchů začnou často odlepovat již po několika týdnech či měsících, vydrží plastové štítky TZe pevně přilepené i několik let.

Díky povrchové laminaci jsou navíc odolné i vůči povětrnostním vlivům, slunečnímu záření, vodě, olejům či dalším chemikáliím.

Standardní pásky TZe do štítkovačů Brother
Standardní pásky TZe do štítkovačů Brother jsou ideální pro označení rovných ploch. U nás je hojně využíváme pro značení regálů...


Různobarevné pásky TZe používáme i pro značení tonerů
... nebo ke značení renovovaných tonerů.
Srovnání odolného štítku a běžného termoštítku
Srovnání odolnosti běžného papírového termoštítku a odolného termoštítku vůči vodě. Zatímco u papírového termoštítku dojde po krátké době k jeho poškození a odlepení, odolné štítky vodě snadno odolají.


Silně lepící pásky TZe-S

Potřebujete označit strukturovaný povrch nebo jednoduše potřebujete, aby štítky přilnuly k povrchu ještě silněji? Právě k tomu jsou určené lepící štítky se silnějším lepidlem. Vytisknete je s pomocí pásek, jejichž označení začíná písmeny TZe-S.

Protože jsou tyto pásky určeny k trvalému značení, je nutné počítat s možným poškozením povrchu při jejich odstraňování.

Stejně jako standardní pásky TZe, jsou i pásky TZe-S laminované a odolné vůči povětrnostním vlivům.


Flexibilní pásky TZe-FX

Potřebujete označit kabely nebo jiné zaoblené předměty? Pak sáhněte po flexibilních páskách označených TZe-FX.

Snadno s nimi označíte kabely s malým průměrem, ale také potrubí nebo jiné oblé části strojů, lahví, nádob a podobných předmětů. Jsou ideální volbou pro elektrikáře a další řemeslníky.

Všechny pásky TZe-FX jsou laminované a dlouhodobě odolné vůči povětrnostním vlivům.


Bezpečnostní plombovací pásky TZe-SE

Pro účely bezpečného označení majetku lze použít plombovací pásky TZe-SE. Po jejich odlepení dojde k poškození pásky, takže ji nebude možné znovu nalepit.


Pásky STe STENCIL pro elektrolytické značení

Speciální pásky STENCIL lze použít pro výrobu šablon pro elektrolytické značení kovů. Jejich označení začína písmeny STe.


Výběr pásky podle rozměru

Pásky do tiskáren Brother P-touch se vyrábějí v šířkách 6, 9, 12, 18, 24, a 36 milimetrů. Šířka vytištěného štítku je tedy dána samotnou páskou.

Při výběru pásky dle šířky se vždy přesvědčte, zda vaše tiskárna podporuje danou šířku pásky. Zatímco levnější tiskárny jako například Brother P-touch H105 podporují pouze pásky do šíře 12mm, v dražších modelech lze pak tisknout i širší štítky.


Nejste si jisti, jaké pásky lze použít ve vaší tiskárně?

Stačí vyhledat model vašeho štítkovače Brother pomocí chytrého vyhledávače. Ten vám nabídne pouze pásky, které zaručeně pasují právě do vašeho štítkovače.

Délku vytištěných štítků lze nastavit individuálně. Celková délka standardních pásek je 8 metrů, u speciálních pásek HSe měří páska 1,5 metru a u pásek STe 3 m.


Výběr pásky podle barvy

Každá páska je určena pro tisk štítků s konkrétní barvou tisku na konkrétním podkladu.

S páskou TZe-231 například vytisknete černý text na bílém podkladu, s páskou TZe-621 zase černý tisk na žlutém podkladu.

Kromě běžných barev jsou k dispozici i pásky fluorescenčních barev označované také jako signální. Jsou ideální pro tisk výstražných samolepek a snadno je poznáte podle označení, kdy za písmeny TZe následuje písmeno B, C, nebo D. Příkladem takové fluorescenční pásky oranžové barvy je páska TZe-B31.

Oranžový signální štítek z kazety TZe-B31
Pomocí štítkovačky Brother a signálních pásek lze snadno vytisknout výrazné oranžové štítky.

Speciální skupinu tvoří pásky s metalickými barvami. Poznáte je podle označení, které začína písmeny TZe-M. Příkladem takové pásky je TZe-M921 se stříbrným podkladem.

Barevných kombinací je však mnohem více. Pro zobrazení všech stačí když do následujícího vyhledávacího okna zadáte model vaší tiskárny štítků Brother:


Vyhledání správné pásky do štítkovačky Brother

Nejrychlejší cesta k vyhledání správné pásky do štítkovače Brother? Do vyhledávacího pole níže jednoduše zadejte váš model tiskárny nebo jeho část (například PT-H105) nebo označení konkrétní pásky, kterou hledáte (například TZe-231).Nahlásit
chybu